Gepensioneerdentocht 1972 Op donderdag 15 juni zijn weer ruim 300 gepensioneerden op stap geweest. Begunstigd door goed weer het was niet te warm vertrokken we om half één met 5 autobussen en een aantal luxe wagens vanaf het Stationsplein richting Wierden. Via de mooie route den Ham - Ommen - Staphorst arriveerden we tenslotte in Giethoorn ons reisdoel. In Staphorst reed de karavaan bijna stapvoets om allen gelegenheid te geven zoveel mogelijk indrukken op te doen van de naar onze begrippen eigenaardig geschilderde huizen en de in klederdracht gestoken bevolking. In Giethoorn aangekomen werd beurtelings gevaren en consumpties gebruikt. Het zg. punteren door de smalle sloten viel erg in de smaak. Een enkele boot lag door zijn zware last heel diep in het water, we kwamen echter allen weer droog aan wal. We hebben wel een be nauwd ogenblik meegemaakt, dat was toen het geronk van de motor plotseling wegviel. We zagen in onze verbeelding al een krantenkop met „Rondvaartboot drijft stuurloos bij Giet hoorn reddingboten zijn onderweg om de passagiers van boord te halen". Even later bleek het allemaal nog wel mee te vallen. De stuurman had de motor afgezet om ons in alle rust een en ander te vertellen, gelukkig Via Hasselt, Dalfsen, Ommen en Hellendoorn reden we weer terug naar het vertrouwde Rijs- sen waar we in het Parkgebouw alles gereed vonden om ons te laven en te voeden. Vooral aan dat voeden waren we het gerammel van de magen horend wel toe. Na de gebruikelijke toespraken, waarbij o.m. de oudste deelnemer, de heer Oostdijk. 93 jaar!! een fles geestrijk vocht werd aange boden, keerde een ieder voldaan naar huis terug. BIJ DE FOTO'S 1Komt de ober er al aan? 2. Al zacht kens glijdt ons bootje 3. Het smaakt ons best 4. Geestrijk vocht

Het Anker | 1972 | | pagina 9