voorhanden, zodat het produktie-proces geen stagnatie meer behoeft te ondervinden. De meesten van u zullen wel bemerkt hebben, dat er in Lokeren, zij het op bescheiden schaal, nog wordt gedraaid. Wij zijn de mening toege daan, dat dit enige uitleg behoeft. Zoals wij reeds hebben gememoreerd, bestaat er thans een goede vraag naar onze produkten terwijl in Rijssen acuut gebrek aan wevers be staat. Vóór het ontmantelen van de Belgische fa briek hadden wij 20 mensen aangehouden, die bij de ontruiming behulpzaam zouden zijn. Door de nood gedwongen zijn deze wevers, die aanvankelijk grondweefsel voor de viltfa- bricage produceerden weer ingezet bij het ver vaardigen van specialiteiten. Uiteraard is dit echter een noodoplossing, die, wij wijzen u er met nadruk op, slechts van tijdelijke aard kan zijn. De gehele produktie in de weefsector zal zo spoedig mogelijk in Rijssen dienen te ge schieden. Vervolgens zouden wij nog enkele aspecten van het bedrijf willen belichten. De vraag naar jutevilt groeit nog steeds, ons aandeel in de markt wordt relatief groter, zo dat, willen wij aan deze vraag voldoen, de produktie verder dienen op te voeren. Bijgevolg zullen wij moeten trachten met de gehele viltmakerij in 3 ploegen te draaien. Dit betekent tevens een beter rendement voor de betreffende afdeling. Voor de weverij zijn een aantal nieuwe Sulzer getouwen besteld, die begin 1973 zullen wor den geleverd. Deze zullen ons in staat stellen de ontwikkelingen op het gebied van de syn- thetica en andere stoffen te volgen. De verkoop van decoratiestoffen loopt goed, onze huidige capaciteit op dit gebied is vol- bezet. Contacten in het buitenland zijn gelegd, en wanneer deze eenmaal tot orders zullen heb ben geleid, zal produktieuitbreiding zonder meer nodig zijn. Wij mogen constateren, dat de reorganisatie vruchten begint af te werpen; zij heeft ons in staat gesteld in alle opzichten rationeler te werken. Een belangrijke factor, die wij reeds even aan stipten, is het feit, dat de vraag naar jutepro- dukten groter blijkt te zijn, dan wij op grond van marktverkenningen hebben kunnen voor zien. Het is dus nu zaak onze mogelijkheden voor de volle 100 procent te benutten. Een ernstige handicap vormt hierbij nog het nijpend gebrek aan personeel. Wij doen ons uiterste best om hierin te voorzien. Wij roepen ook gaarne uw hulp in om ons bij het oplossen van dit probleem te helpen. Zijn er in uw familie- of kennissenkring per sonen, die medewerkers van ons bedrijf zouden willen worden, geeft u dit dan door aan de personeelsafdeling, opdat zij de betreffenden kunnen bezoeken. Het zal u duidelijk zijn, dat wij alle reden hebben om de toekomst van ons bedrijf met optimisme te bezien, waarbij uw inzet onont beerlijk zal zijn. Tot slot zouden wij gaarne een woord van dank willen uitspreken aan al degenen, die ons in de achter ons liggende moeilijke periode tot steun zijn geweest. De Directie.

Het Anker | 1972 | | pagina 5