Aan onze werknemers Nu de reorganisatie van het bedrijf voor een goed deel zijn beslag heeft gekregen, lijkt ons het moment gekomen u een overzicht te geven van de huidige stand van zaken. De factoren, die ertoe hebben geleid, dat de produktie van jute-artikelen moest worden in gekrompen, zijn, naar wij menen, door vroe gere publicaties in bedrijf en pers wel algemeen bekend. In het kort geven wij de feiten weer. Op economische en praktische gronden werd besloten de produktie in Rijssen, van oudsher de zetel van ons bedrijf, te concentreren, en de fabricage in Holten en Lokeren te beëin digen. Ook in Rijssen zelf moesten ingrijpende maat regelen, zowel in de sector van het indirecte personeel, als het machinepark, worden geno men. Als resultaat van dit complex maatrege len verwachtten wij, dat er een evenwicht zou ontstaan tussen de aldus ontstane produktie en de mogelijkheden, die de markt voor onze fabrikaten zou bieden. Echter reeds nu blijkt dat tengevolge van gestegen vraag en mede j door het gebrek aan produktie-personeel wij onze clienten niet geheel naar wens kunnen bedienen. De oorlog in Bangla-Desh en de na sleep hiervan waren er de oorzaak van dat langere tijd slechtere jute moest worden ver werkt. Er was eenvoudig geen keus in grondstoffen, welk feit zich in de kwaliteit van de garens manifesteerde. Enkele wevers hebben hierdoor onze dienst verlaten, hetgeen een spijtige zaak genoemd mag worden. Er zijn op dit moment weer volop grondstoffen in goede kwaliteiten 2

Het Anker | 1972 | | pagina 4