L I D BUS Door alle reorganisaties en het minder dikwijls ver schijnen van „Het Anker" zijn de verslagen betref fende ingezonden ideeën in ons bedrijf enigszins in 't slop geraakt. Wij hervatten thans de reportage. De resultaten van de gedurende de laatste tijd ont vangen voorstellen uit de ideeënbus waren als volgt: Een werknemer uit de Centrale Werkplaats ontving een premie van 100,voor een idee waardoor bleek, dat de aandrijving van de rollformers van een spreader verbeterd kon worden. Uit de Weverij kwam een voorstel aangaande kam- scharen om de bakelieten plaatjes te vervangen door kunststofplaatjes. Voorts werd het idee om de blikken kamrailhouder te vervangen door zwaardere aange- niete exemplaren overgenomen, daar dit de slijtage ook van de kamschaar tegen gaat. E.e.a. werd be loond met premies van resp. 25,en 40,De zelfde werknemer kwam nog met twee ideeën nl. een methode om bepaalde spilknoppen aan getouwen niet zo dikwijls te moeten vernieuwen en een voorstel tot verbetering van het tot nu toe gebruikte type Picker- busjes. Hij ontving hiervoor een beloning van 2 x 25,—. Ook een sterker kwam zich melden voor de Ideeën bus. Zijn voorstel was om aan weerszijden van het expansieriet bij twee sterkmachines, 3 segmenten bij te plaatsen. Waar in de praktijk gebleken was dat dit voldeed kwam hij in aanmerking voor 40, De samenwerking van een sterker en een personeels lid uit de Centrale Werkplaats resulteerde in een voorstel om een sterker door middel van een fluittoon te waarschuwen als de juiste lengte bereikt is. Beiden ontvingen hiervoor 25, Een reparateur uit de Spoelerij dacht een methode uit om garenboompjes voor de slingerkant te gaan maken voor de Sulzer-getouwen; dit leverde hem 25,op. Een drietal medewerkers uit de Viltmakerij waren van mening dat er een mogelijkheid was om de vlies leggers van de machines II en III te verbeteren. Zij dienden hiertoe een plan in en zagen hun moeite beloond met een bedrag van 100, Uit de weverij Geurne dienden twee sectiebazen een ontwerp in teneinde een betere klemming van de inslagdraad te bereiken. De wanden waar de klem men van de A.B.K.-spoel op worden gedrukt worden nu uitgefreesd. E.e.a. bleek in de praktijk te voldoen, reden waarom ieder 50,ontving. Het meest waardevolle idee, dat wij tot nu toe ont vingen was afkomstig van een wever die een appa raatje ontwierp waardoor voor A.B.K.-getouwen een bedrijfszekere draadtoevoer voor de spoel bereikt werd. De ideeëncommissie antwoordde de inzender als volgt: „Zoals in de praktijk reeds is gebleken voldoet uw idee zeer goed". „De Ideeëncommissie is dan ook van mening u hier voor een premie van 1000,toe te moeten ken nen". Verder commentaar lijkt ons overbodig. Voorts werden nog een aantal voorstellen die niet overgenomen konden worden ingediend. Doch uit deze ontwerpen bleek dat de inzender of inzenders zich bijzonder in de betreffende problemen hadden ver diept. De ideeën werden beloond met een aanmoedi gingspremie. De volgende bedragen werden uitgekeerd: aan 4 medewerkers voor hetzelfde idee ieder 10, aan 2 medewerkers voor hetzelfde idee ieder 10, aan 1 medewerker 1 medewerker aan aan 1 medewerker aan 1 medewerker aan 1 medewerker 17,50 7,50 10 ƒ10,- ƒ10,- 20

Het Anker | 1972 | | pagina 22