Met pensioen Woensdag 29 december van het afgelopen jaar kwam de heer T. Bouma naar het kantoor om afscheid te nemen. Een ieder zal begrijpen dat dit afscheid een bijzonder karakter droeg. Niet omdat de heer Bouma gedurende ruim 26 jaar als architect in ons bedrijf werkzaam was ge weest, maar omdat de heer Auke als technisch directeur en de heer Bouma door zijn functie heel veel persoonlijke contacten hebben gehad. Hoeveel uren zullen zij samen in de spreek kamer gezeten hebben om allerlei zaken op bouwkundig terrein met elkaar door te praten? Niemand weet het, wel is het logisch dat door deze samenwerking een bepaalde band ont staan is. In nauwe relatie tot elkaar hebben beide heren wel gelukkig veel en wee gelukkig weinig van 't bedrijf meegemaakt. Het afscheid was door dit alles, de gebruike lijke geschenken ten spijt, moeilijker dan wel licht gedacht was. Naar verluidt is de heer Bouma na zijn pen sionering nog diverse malen in het bedrijf gesignaleerd De heer G. W. Baan, hoofdbaas van de Bat- chingkamer vierde op 1 juli 1972 zijn vijfen zestigste verjaardag en ging op 30 juni j.l. met pensioen. Men zal zich afvragen: hoe kan dit, want de algemene regel van de Stichting Pensioenfonds Ter Horst Co N.V. is toch, dat men aan het eind van de maand waarin men 65 jaar is geworden, met pensioen gaat. Zo op het oog is dat ook wel zo, doch indien u art. 4 van ons Pensioenreglement - A goed leest, ziet men het volgende staan: 1. „Het oudedag-pensioen gaat in op de 1ste van de maand samenvallend met of eerst volgend op de 65e verjaardag van de deel nemer", enz. Dit wat de datum betreft. Op 30 juni j.l. dus, kwam de heer Baan op kantoor waar hij door de beide heren Ter Horst met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd gelukgewenst werd. Hierna hield de heer A. H. ter Horst een rede, waarin hij de heer Baan prees voor de wijze waarop hij vanaf zijn 19e jaar zijn taak bij het bedrijf heeft opgevat. „Nu zullen wij hopen, dat U nog lange tijd in goede gezondheid van uw welverdiende pen sioen zult kunnen genieten", met welke wooiv den de heer A. H. ter Horst zijn toespraak besloot. Ook de heer Baan kreeg hierna zijn pensioen- brief, alsmede een speciaal gemaakt wandbord met eigen naam, data van indiensttreding en pensionering, ter herinnering aan het Stoom aangeboden. Veel werd daarna nog gesproken over de Bat- chingkamer en over de diverse jutekwaliteiten. Hoe interessant ook, op een bepaald moment kwam toch ook het ogenblik van afscheid nemen. De heer Baan dankte de directie voor het fraaie wandbord, het in hem gestelde vertrou wen, alsmede de vriendelijke woorden tot hem gesproken en sprak de wens uit, dat nu, na de plaatsgevonden reorganisaties, het bedrijf zich wederom voorspoedig zou mogen ontwikkelen. De heer T. Bouma De heer G. WBaan

Het Anker | 1972 | | pagina 19