Op kantoor gekomen werden de jubilarissen met hun resp. echtgenotes door een der direc tieleden toegesproken. Gememoreerd werd, dat het in deze tijd langzamerhand een zeldzaam heid wordt indien iemand 50 jaar lang aan één en hetzelfde bedrijf verbonden blijft. „Jullie hebben geholpen om dit bedrijf groot te maken en daar zijn wij, alsmede alle huidige medewerkers, U ten zeerste dankbaar voor", aldus o.a. de heer A. H. ter Horst. Als blijk van waardering voor de goede dien sten verricht, werd tegen inruil van het van een gouden kroontje voorziene zilveren „An- ker"-insigne, een gouden 50 jaar „Anker"-in- signe in de revers bevestigd. Dit gaf dikwijls aanleiding tot hilariteit als bleek, dat in de revers een zg. fop-knoopsgat aanwezig was, dat eerst met een schaar opengemaakt moest worden. Voorts kreeg men naar keuze een gouden hor loge en een enveloppe met inhoud of, in die gevallen dat men op een gouden horloge geen prijs stelde, de tegenwaarde hiervan in de en veloppe „verrekend". De dames van de jubilarissen ontvingen een ruiker bloemen ten teken dat hun goede zorgen aan hun mannen besteed, door de directie ge waardeerd werd. Hierna zat men nog enige tijd genoeglijk bij een waarbij dikwijls komische en vaak „sterke" verhalen van vóór de oorlog of tijdens de be zetting de ronde deden. Maar hoewel gezellig heid geen tijd kent, kwam toch het ogenblik dat men afscheid van elkaar moest nemen. Wederzijds wenste men elkaar een goede ge zondheid en een goede toekomst toe, waarna men huiswaarts keerde. Thuis werd deze feestelijke dag te midden van vrienden en familieleden verder gevierd, zodat dit jubileum de jubilarissen nog lang zal heu gen. 12 De heer G. Wesseh De heer J. Averesch

Het Anker | 1972 | | pagina 14