Sint Nicolaasfeest 1971 Kennelijk was de Sint enigszins op zijn tijd schema ten achter geraakt, want hoewel op het programma 9.40 uur als tijd van aankomst stond aangegeven, moest het publiek toch nog een minuut of tien op de proef worden gesteld. Maar wie daar op let is een kniesoor, en zie, plotseling was hij gearriveerd. Statig schreed hij, vergezeld van twee zwarte knechten de grote zaal van het Parkgebouw binnen. Een oorverdovend enthousiasme van de kinderen begeleidde zijn korte wandeling naar 't toneel, waar de bekende zetel reeds uitnodigend ge reed stond. Als wij ons niet vergisten, ontwaarden wij in de loge een broer van de Sint met zijn echtge note. Waarschijnlijk vroeger ook in het vak geweest, maar eruit gestapt, vanwege de kwes tie met het celibaat en zo. Na een hartelijke begroeting, begon St. Nicolaas zijn audiëntie, en mocht als eerste Fenya Wanschers bij hem komen. Een lief klein meisje, dat al naar de grote school gaat, en nog wel op de fiets. Een handvol lekkere pepernoten en verguld stapt Fenya met hulp van de Pieten van het toneel af. Daarna zagen we twee kinderen van de heer H. Bakker, het T.O.V.A. bestuurslid. Zaterdagmorgen 4 december was het dan ein delijk weer zover. De grote kinderschare van Ter Horst Co. N.V. en N.V. Kamgaren- spinnerij Riessen had bezit genomen van het Parkgebouw om gezamenlijk 't feest van Klaas oom te vieren, een gebeurtenis, waarnaar de kleintjes reeds lang reikhalzend hadden uitge keken. Sommigen hadden hem al op school, of in één of andere winkel gezien, maar de aller jongsten, nou die vonden 't maar een griezelige zaak. Gelukkig, dat velen achter uit de zaal een geruststellende blik van vader of moeder konden opvangen. Als zij bij de hand zijn dan kan er niet zo gauw iets gebeuren. Om precies half tien werden de jongens en meisjes en niet te vergeten de ouders hartelijk welkom geheten door de heer H. Vlogtman. Zoals gewoonlijk en om de tijd te bekorten werden enige St. Nicolaasliedjes gezongen. 24 De goede Sint zit nog een beetje onwennig Christien en Gerrit zingen voor Sinterklaas

Het Anker | 1971 | | pagina 26