p u z N e 1 1 rubriek „Wat in het vat zit, verzuurt niet", zegt het spreekwoord, maar het is toch wel de bedoe ling, zult u dan weer zeggen, dat het vat een keer geleegd wordt. En dat hebben we dan nu eindelijk toch gedaan. De oplossingen die wa ren ingezonden op de puzzel uit ons kerstnum mer van 1970, zijn uit het laatje getoverd en de enveloppen plechtig geopend. Van de 18 inzenders bleken er 12 de goede oplossing te hebben gevonden; de te vinden woorden luiden: gewis, blijdschap, erwt, ade laar, Venray, vesting, steeds Venezuela, grutto, treuzelaar, voetballer, centraal, dagelijks, Hoorn, zeelt, geding, dopheide, stulp, gezel schap, bezadigd, weekblad, dollar, bajes, flater, Alabama, stramien. Andere mogelijkheden bleken te zijn: sperwer voor adelaar, Gennep voor Venray, middenin voor centraal, kluis voor stulp, wielrenner voor voetballer, sneep en steur voor zeelt, bezonnen voor bezadigd. U ziet: onze puzzelaars zijn vindingrijk. Eén inzender had voor Venray zelfs Hunsel gevonden, waarom het makkelijk te maken als het moeilijk kan, zal hij gedacht hebben. Minnesota en Tenessee liggen niet in Zuid- Amerika maar in de Verenigde Staten, Bra zilië daarentegen ligt weer niet in de V.S. maar in Zuid-Amerika. Een probleem voor ons was het woord tiretein voor grof weefsel, opgegeven door 4 inzenders. Bij napluizen in „Van Dale" bleek het woord tieretein of tiretein inderdaad bestaan te heb ben voor een weefsel van vlas met wol; het woord bleek uit het Frans afkomstig. Het franse woordenboek hielp ons gelukkig verder: voor „tiretain" stond als vertaling en omschrijving „grof laken uit vlas en wol". Je vraagt je dan toch soms wel af waar onze puzzelaars de wijsheid vandaan halen. De zin, te vormen uit de derde letters, luidde: „Wij wensen U een goed puzzeljaar". En nu de uitslag: bij de loting vielen de prijzen als volgt: 1. Mevr. E. Wijting - ten Wolthuis, Rijssen. 2. S. G. Harmsen, Nijverdal. 3. Mevr. Beldman - Poortman, Tuinstraat 2, Rijssen. 4. J. A. Jansen Maneschijn, Weverij, Holten. 5. J. Poortman, Krasserij. De prijzen kunnen als gewoonlijk afgehaald worden bij de afd. Personeelszaken. Helaas heeft het niet veel zin een nieuwe puz zel te plaatsen gezien het feit dat het volgende Anker waarschijnlijk pas weer tegen de fa- brieksvakantie zal uitkomen. Een half jaar te moeten wachten op de uitslag is voor onze puzzelvrienden niet erg animerend. We zullen dus de puzzelrubriek hiermede moe ten beëindigen en afscheid moeten nemen van u als puzzelaars. Met veel plezier hebben we altijd de puzzel voor u samengesteld, en het was altijd weer leuk te constateren dat een vaste kern steeds weer meedeed en meestal wel de voetangels en klemmen wist te ontdekken. Of iedereen nu wel eens een prijsje heeft ge kregen? We weten het niet maar daar ging het toch ook niet om, nietwaar. U zult in andere bladen en tijdschriften onge twijfeld de nodige problemen vinden die om een oplossing vragen. Hierbij wensen wij u voor het jaar 1971 veel succes. C. VI. 23

Het Anker | 1971 | | pagina 25