IN MEMORIAM Op de leeftijd van bijna 64 jaar overleed op 7 januari j.l. onze oud-medewerker, de heer ANDRIES HENDRIK BAAN De heer A. Baan kwam op 26 oktober 1920 in ons bedrijf en werd in de afdeling Krasserij geplaatst alwaar hij als leerling fallermaker zijn werkzaamheden begon. Hij heeft tot aan zijn ziek-worden in 1969 in deze afdeling als fal lermaker gewerkt. Zijn bazen en collegea, waarmede hij goed kon opschieten, speet het zeer dat Baan op de duur afgekeurd moest worden en niet meer in de Krasserij terug kon komen. Voor Baan zelf had zijn ziekte tot gevolg dat hij aan zijn grootste liefhebberij, de jacht, niet meer actief kon meedoen. Zijn 50-jarig jubileum kon hij wegens ziekte niet op de jubileumdag zelf, 26 oktober 1970, vieren, doch eerst op 17 december 1970. Wij zullen altijd een goede herinnering aan Baan blijven houden. De familie van Andries Hendrik Baan betuigen wij hiermede onze deelneming. Moge vriend Baan rusten in vrede. Op 26 februari j.l. bereikte ons het be richt van overlijden van onze trouwe me dewerker JOHANNES ZANDINK op de leeftijd van ruim 62 jaar. Johannes Zandink, die op 14-jarige leef tijd bij ons in dienst trad, kwam in de Spoelerij te werken waar hij later copsspoeler werd. In verband met zijn gezondheid werd hij jaren later overgeplaatst naar de afdeling Spinnerij alwaar hij weger in de dagdienst kon worden. Toen deze werkzaamheden echter in de 2-ploegendienst verricht moesten worden was er een mogelijkheid voor Zandink om in de Kalanderij te werk gesteld te worden en wel bij de keurtafels. Helaas verergerde zijn ge zondheidstoestand zodanig, dat hij op 8 no vember 1968 zijn werkzaamheden geheel moest staken. Zijn bazen en collegea die hem als een rustige, sympathieke man hebben leren waarderen, ver liezen in hem een goede medewerker en col lega. Voor zijn vrouw en dochter is het overlijden van man en vader een zéér moeilijk te aan vaarden verlies. Ons hartelijk medeleven gaat naar hen uit. Wij verliezen in Johannes Zandink een ge waardeerde medewerker die wij in herinnering zullen houden. Johannes Zandink ruste in vrede. Na een ernstige ziek te overleed op 19 maart 1971 JAN WILLEM WAANDERS Esstraat 92. Vanaf 1 oktober 1970, toen Waanders ziek werd, heeft hij nog weer een korte periode gedeeltelijk mogen werken. Hierna werd hij echter opgenomen in het ziekenhuis, dat hij wel weer verliet maar hij moest daar geregeld voor behandeling terugkomen. Uitgezonderd een periode van 12 jaar (van 1944- 1956) is Waanders vanaf 27 mei 1924 bij ons werkzaam geweest. Eerst in de Kras serij waarna hij in oktober 1960 in de Centrale Werkplaats kwam als diversenman tevens re serve nachtwacht en portier. Vaak was hij dan ook in de verschillende portiersloges te vinden, wanneer hij voor de vaste portiers in moest springen. Op prima wijze heeft de heer Waanders altijd zijn taak vervuld. Zijn heengaan betekent voor zijn collegea uit de Centrale Werkplaats en de portiers het verlies van een goed collega, een rustige werker. 14

Het Anker | 1971 | | pagina 16