GEZINSVERZORGING Met ingang van 1 januari 1971 wordt er door Ter Horst Co. N.V. geen gezinsverzorging meer gegeven. De diakonale stichting voor gezinsverzorging te Rijssen verleent gezinshulp aan alle inwoners van Rijssen, ongeacht of zij lidmaat van een kerk zijn of niet. Deze instelling krijgt een belangrijke subsidie van de staat en verplicht zich daardoor hulp te verlenen aan iedere inwoner van Rijssen, waar dat nodig geacht wordt en voorzover zij daar toe in staat is. Er wordt bij het verlenen van hulp gekeken naar de urgentie van het geval. De subsidie van de staat is echter niet vol doende om de hoge kosten te dekken. De ker ken en de gemeente (bijstandswet) dragen ook financieel bij. De kosten die de Stichting in rekening brengt voor de geboden hulp worden vastgesteld naar de loonbelasting die de betreffende kostwinner per jaar moet betalen. 100.- 125.- 200.- 300.- 400.- enz. maximaal 1700.- Voorbeeld Een echtpaar met 3 kinderen; weekloon 210.- Loonbelasting per week 9.84 per jaar 492.- Bijbetaling 5.25 per gehele dag gezinshulp. Mede door een bedrag dat de Directie van de Ter Horst Co. N.V. in de kas van het aan vullend ziekenfonds heeft gestort, is het be stuur van deze vereniging bereid om gedurende de proeftijd van een jaar de volgende regeling voor haar leden toe te passen „Indien gezinsverzorging nodig is op grond van tijdelijke ongeschiktheid wegens ziekte en deze hulp verleend wordt door een erkende vereniging voor gezinsverzorging, zal gedurende maximaal 30 dagen per jaar een te gemoetkoming worden gegeven in de kosten, welke aan de verzekerde in rekening worden gebracht. Deze tegemoetkoming zal ten hoog ste 75% bedragen van het bij te be talen bedrag, tot een maximum van 75% van 8.- per dag'-. (Is dus 6.- per dag). Deze regeling geldt ook voor de werknemers die buiten Rijssen wonen, mits de hulp ver leend is door een erkende vereniging voor ge zinshulp. 1.50 1.75 2.50 3.50 4.50 enz. maximaal 17.50 5 loonbelasting per jaar (50 weken) bijdrage per dag gezinshulp

Het Anker | 1970 | | pagina 5