m Breedband gelden vooral gebruiken voor eigen huis De activiteiten van het bezitsvormingsfonds, dat gevormd zal worden uit de zgn. Breedband- miljoenen, zullen in de eerste plaats gericht zijn op de bevordering van het eigen woning- bezit. Het hoofddoel is niet het bevorderen van het effectenbezit. Zo blijkt uit de door de minsters Roolvink, Schut en Witteveen aan de Tweede Kamer uitgebrachte memorie van ant woord. Het gereserveerde bedrag wordt per 1 januari a.s. gesteld op 142 miljoen. Ten aanzien van de renteloze leningen wordt voorgesteld het maximum van 2.000.- te brengen op 2.400.-, de lening te verstrekken voor een periode van maximaal negen jaar in plaats van vijf jaar en de aflossingsperiode te stellen op acht jaar in plaats van vijf jaar. Bij dit voorgestelde maximum van 2.400.- en een aflossingstermijn van acht jaar is het mogelijk, aldus de ministers, voor 10.000 tot 12.000 woningen per jaar renteloze leningen te verstrekken. De ministers hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om in de al weer geruime tijd geleden ingediende wetsvoorstellen enkele wij zigingen aan te brengen. Zo is de aanvankelijk op 15.000.- gestelde loongrens flexibel gemaakt en tegelijkertijd op getrokken tot 18.000.- De loongrens is nodig omdat de activiteiten van het fonds beperkt worden tot hen met een laag inkomen. a. b. Overgenomen uit Het Financieel Dagblad 7 december 1970 Het fonds zal daarbij worden gebruikt voor het verstrekken van eenmalige rente loze lening bij de koop van een eigen huis het onder bepaalde voorwaarden van rijkswege deelnemen in het risico van een hypothecaire lening en het geven van een belastingvrije pre- ^^4 mie van 35% aan de kopers van een spaareffect. 26 c.

Het Anker | 1970 | | pagina 26