Vijf en twintig jarig jubileum Met pensioen Dat de heer Bouma in 1945 per fiets zijn vader land Friesland verliet om in een vreemd land - Overijssel - in Rijssen te gaan solliciteren zul len maar weinigen weten. De banden met het Friese moederland hebben niet tegen kunnen houden dat hij in genoemd jaar een benoeming in ons bedrijf aanvaardde. Op 1 september was het precies 25 jaar geleden dat de heer Bouma hier achter het tekenbord plaatsnam. In de loop der jaren is er onder zijn supervisie veel tot stand gekomen. We noemen o.a. de Boomkamp, de Beek, de Viltmakerij, het kan toor, uitbreidingen van diverse afdelingen, het nieuwe bedrijf te Lokeren en de nieuwe kan tine. Dit jubileum was voor de Directie aanleiding om hem, evenals alle voorgaande jubilarissen, te ontvangen op het kantoor. Namens de Directie feliciteerde de heer Auke de heer Bouma met zijn jubileum en werd hem dank gebracht voor hetgeen hij als archi tect voor het bedrijf verricht had. De heer Auke liet zijn woorden vergezeld gaan van de gebruikelijke cadeaux. Hetgeen in de aanhef van dit stukje vermeld is, was één van de vele herinneringen die na het officiële gedeelte opgehaald werden. Aan het einde van deze ongedwongen ont vangst dankte de heer Bouma met enkele wel gekozen woorden de Directie voor deze huldi ging- Wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd verlieten onderstaande personen in de maanden augustus, september en oktober ons bedrijf Op 31 augustus 1970 waren het de heren H. Bakker, die als wever werkzaam was in weverij Boomkamp en een diensttijd van 51 dienstjaren bereikte E. J. ter Keurst, wever in Weverij Bijvank II met 51 dienstjaren wegens ziekte kon de heer ter Keurst vanaf september 1969 zijn werk niet meer doen en H. Slettenhaar, portier in de Beek, met 52 dienstjaren 16

Het Anker | 1970 | | pagina 16