trim u (weer) fit! stoornissen, om maar niet te spreken van de toenemende stoornissen van psychische aard. Vooral bij onze jeugd komen steeds meer lichaamsafwijkingen voor. Nu is het niet zo, dat alléén gebrek aan bewe ging hiervan de oorzaak is. Mede-oorzaken zijn het te veel en te vet eten en het te veel roken. De slogan van de Nederlandse Hartstichting luidt dan ook „Rook minder - eet minder - zit minder". Het is niet de bedoeling om in dit Kerstnum mer uw feestdagen te bederven, maar wel is het zo, dat in deze maand met z'n vele feestdagen gemakkelijk een verstoring van het evenwicht tussen calorieëngebruik en -verbruik kan op treden. Wat betreft de onjuiste eetgewoonten, het te veel roken, dit dient u zelf te veranderen. Het tekort aan lichaamsbeweging echter, kan heel goed in groepsverband worden opgeheven. Daarom heeft de Nederlandse Sport-Federatie de TRIM-aktie in het leven geroepen, met als doel de Nederlander in beweging te brengen. In de eerste plaats om de conditieteruggang een halt toe te roepen, maar vooral om de fitheid en een grotere weerstand tegen ziekten en span ningen van het moderne leven te bevorderen. TRIM, kom in beweging, overleg met mensen uit uw omgeving en zoek naar mogelijkheden om u enkele uren per week lichamelijk in- en geestelijk te ontspannen. Landelijk werkt het gebrek aan accomodaties remmend op de TRIM - aktie. In Rijssen valt de situatie nogal mee. Jongeren kunnen zich zonder bezwaar bij één der plaatselijke verenigingen aansluiten. Bij de ouderen ligt de situatie iets anders. Zij geven niet graag hun „buikje" bloot. Toch zijn er verschillende plaatselijke vereni gingen reeds met de TRIM - aktie begonnen. In de avonduren wordt speciaal voor oudere mensen een uurtje aangepaste sport gegeven. En wat denkt u van de mogelijkheid om in de moeilijkste tijd, de winter, te gaan zwemmen in het overdekte bad „De Koerbelt" Wist u wel dat u praktisch iedere avond hier terecht kunt Een schema met openingstijden wordt u gratis verstrekt. Daarom, probeert u het eens Wel dient degene, die nimmer sport bedreven heeft te bedenken, dat hij of zij zich eerst door een huisarts laat onderzoeken en vooral in een zeer rustig tempo beginnen te sporten. Let wel, het is geen wedstrijd, maar een zich vrij bewe gen, waarbij voorop staat het plezier, het ge voel van fitheid en energie. H. V. 14

Het Anker | 1970 | | pagina 14