welVAART is géén welZIJN lammeren, kalveren, jonge biggen, manden met kippen en wat niet al. Het zijn van die jeugdherinneringen, die je nooit vergeet. Het reizen is nu wel iets gemakkelijker, zonodig rijden we in één dag naar de voet van de Alpen in twee dagen zitten we aan de oever van de Middelandse Zee, in enkele uren vliegen we zeer voordelig naar Mallorca. Het is heerlijk, dat dit mogelijk is. Niet alleen omdat het ons in staat stelt er eens helemaal uit te zijn, los van de dagelijkse sleur, en zo geestelijk en lichamelijk weer helemaal op dreef te komen Even belangrijk kan het zijn, dat we eens zien, hoe mensen in andere landen leven ervaren dat daar weer andere gewoonten en opvat tingen heersen. Onze eigen tradities en conventies worden dan minder belangrijk en meer betrekkelijk; we zul len leren wat minder krampachtig te leven en wat ruimer te denken. Dit zijn zo van die overpeinzingen bij twee foto's ingezonden van een mislukte fotowed strijd. We hebben er toch in elk geval een stuk kopy op overgehouden. Het was helaas niet nodig een jury in te scha kelen de heer Veldman krijgt een troostprijs, die hij t.z.t. aan het kantoor kan afhalen. We geven de moed niet op volgend jaar willen we het nog eens proberen. Laten de amateurfotografen onder ons perso neel er alvast rekening mee houden, wanneer ze in 1971 op reis gaan of thuis blijven De welvaartstaat waarin wij ons bevinden, heeft ook nadelen. Door deze welvaart wordt de ge zondheid van de Nederlander sterk bedreigd. Met de lichamelijke conditie van de jeugd is het matig gesteld. Ouderen komen nauwelijks toe aan lichaams beweging. T.V., auto en stoel hebben een grote plaats ingenomen. De automatisering en mechanisering schrijdt steeds verder voort, zodat we ook op ons werk minder beweging krijgen. De jeugd vanaf 16 jaar doet de boodschap om de hoek per brom fiets af. Steeds meer artsen in Nederland heffen een waarschuwende vinger over de stijging van o.m. hart- en vaatziekten, ademhalings-, bewegings-

Het Anker | 1970 | | pagina 13