4. Dat men het Anker niet zou lezen wil er bij ons niet in. We dachten, dat het het meest en best ge lezen blad in Rijssen was. We hebben zelfs horen verluiden, dat som migen het Anker eerst van voren naar achte ren en dan nog eens van achteren naar voren lezen Welke krant kan zich daarop beroemen Maar om op onze fotowedstrijd terug te komen en dan speciaal op punt 2 bovengenoemd, het toch algemeen bekend, dat de Rijssenaren steeds reislustiger worden en in de vakantie naar alle windstreken uitvliegen (met of zon der boek). In de vakantietijd komen er op de posttafel prentbriefkaarten binnen uit Duitsland, België, Zwitserland, Frankrijk, Zweden, kortom uit het hele E.E.G. en EFTA gebied. En laten we ons eigen mooie land niet vergeten Natuurlijk worden er tijdens deze reizen foto's en dia's geschoten. Waarom dan slechts één inzending op onze fotowedstrijd Wel, vermoedelijk is men zo zuinig op zijn her inneringen, dat men ze eenvoudig niet tijdelijk durft af te staan. Gelukkig is er toch nog één man, die de eer gered heeft De heer H. Veldman, Banisweg 55 stuurde 2 kleurenfoto's in, die vermoedelijk ergens in de Alpen genomen zijn. Was het in Zwitserland, in Oostenrijk of Italië In elk geval erg hoog, we kijken op de be sneeuwde toppen van bergen in de verte. De heer Veldman zit op een rots met aan zijn voeten een sneeuwplateau. Op de tweede foto zien we 4 oer-hollandse blonde kindertjes, die ons stralend aankijken. Ze zitten met hun rug naar een prachtige sneeuwvlakte, terwijl links en rechts de berg- massieven oprijzen. „Wie verre reizen doet, kan veel verhalen" staat hier boven. Wat is het verre reizen maken gemakkelijk ge worden in de laatste 10 a 20 jaar. In onze prille jeugd, zo omstreeks 1920, was een reis van Den Haag naar de boerderij van onze grootouders ergens in Brabant al een hele onderneming. De beste verbinding was nog die per trein of bus naar Rotterdam en vandaar met een boot, waar je dan zo'n 5 uur op zat. Maar het verveelde ons kinderen nooit, want op de vele aanlegplaatsen werd van alles in- en uitgeladen, waaronder veel levende have, zoals 12

Het Anker | 1970 | | pagina 12