11 februari 19TO GOUDEN JUBILEUM 6-5-1970 De heer J. Vos De heer J. Brinks Aanwezig de heren: H. Jordaan, J. H. Seppen- woolde, A. Borkent, J. H. Nijland, T. Brandriet, A. H. Wennemers, W. Companje, M. Kreijkes en V. K. Pavlicek. Afwezig de heren: J. W. Pongers, A. R. Keijman, A. J. Seppenwoolde en J. C. Torn. 1. Opening In het welkomstwoord worden speciaal betrok ken de nieuwe leden, de heren T. Brandriet en M. Kreijkes. 2. Installatie nieuwe ondernemingsraad Alvorens de voorzitter in volgelvlucht de taak en bevoegdheden van de Ondernemingsraad schetst, memoreert hij hetgeen voorafgegaan is aan het tot stand komen van deze raad. Een en ander blijkt niet zo verlopen te zijn als men wel verwacht had. Vooral de wijze van kandidaatstellen door de drie vakorganisaties is teleurstellend geweest. We zullen in de toe komst inzake kandidaatstelling voor de Onder nemingsraad tot een andere aanpak moeten komen, aldus de voorzitter. Uit hetgeen naar voren gebracht is ten aanzien van de taak en bevoegdheden van de O.R. lich ten wij de volgende punten toe: De Ondernemingsraad heeft tot taak, zulks onder erkenning van de zelfstandige functie van de ondernemer, naar vermogen bij te dra gen tot een zo goed mogelijke functionering van de onderneming en een goede samenwer king in de onderneming te bevorderen. Wat de bevoegdheden betreft: deze liggen op het terrein van adviseren inzake maatregelen die van belang zijn, het medespreken over werktijden, ploegendiensten, veiligheid en ar beidsreglement. Voorts het bewaken van wat in de Collectieve Arbeidsovereenkomst tussen werkgevers- en werknemersorganisaties is over- 8

Het Anker | 1970 | | pagina 8