V 4 gens kreeg meer aandacht omdat hij met zijn han den in een schaal gehakt zat te kneden. Voor Hollanders natuurlijk een gek gezicht maar volgens de Turken is dit een lekkernij dat zo rauw gegeten wordt en heerlijk moet zijn als het tenminste goed doorkneed is en dat was het want hij is er uren druk mee geweest. Enkele jongelui die hem kiekten kregen een stukje om te proeven, maar dat bleek nogal tegen te vallen, want ze kwa men niet meer terug. De overige jongens hadden zich in kleine groepjes verspreid en toen de lunch pakketten waren uitgedeeld was het een uurtje erg rustig. Sommigen hadden hun schoenen uit getrokken en aan de rand van de op de grond uit gelegde deken gezet. Na het eten begon het feest pas goed. De muziek instrumenten werden uitgepakt, de beide spelers zetten zich op een picknick-tafel en in een mini mum van tijd waren ze omringd door Hollanders en Turken. Onder rytmisch handgeklap voerden de jongens Turkse dansen uit. Dit werkte schijn baar zo aanstekelijk, dat de heer Vlogtman zich, onder algehele hilariteit, ook aan een buikdans waagde. Volgens Turkse gewoonte werd zo nu en dan papieren geld aan de spelers toegestopt b.v. tussen hun kraag of hun schoenen. Er waren zelfs briefjes van 100,bij, maar na afloop heeft ieder z'n eigen geld teruggekregen zonder de minste moeilijkheden. De heer Erzincan moest een van de jongens die zich niet goed voelde onder zijn hoede nemen, maar na een wandelingetje knapte deze toch weer op zodat deze dag zonder problemen verliep. Toen ieder tegen 5 uur weer huiswaarts keerde, werd er al weer gevraagd wanneer de volgende picknick zou zijn. Dat deze dag zo in de smaak was gevallen konden de volgende dag de brom fietshandelaren merken omdat een ieder een vol gende keer met z'n eigen brommer wilde gaan.

Het Anker | 1970 | | pagina 4