Een picknick op de Holterberg 7 mei 1970 U zult zich nog wel herinneren dat de week van 3 tot 9 mei een aaneenschakeling was van vrije dageh en bovendien van prachtig zomerweer. Veel Hollanders hadden gesnipperd zodat ze een hele week konden doorbrengen met hun gezinnen. Maar wat moesten de Turkse jongens met zoveel vrije dagen en na enig denken kwamen we op het idee om een hele dag buiten met ze door te bren gen. De omgeving van Rijssen leent er zich uit stekend voor en dus begonnen we met de organi satie. Elke jongen die mee wilde moest zich opgeven in verband met het klaarmaken van de lunchpakketten. Ieder zou op eigen gelegenheid gaan maar stelt u zich voor, er hadden zich 's avonds om 9 uur al zo'n 80 jongens opgegeven en toen de andere morgen om 8 uur het vertreksein zou worden ge geven waren er zelfs 90 deelnemers. Hoe die alle maal op de Holterberg te krijgen. Er waren 16 jongens die een brommer bezaten waarvan er enkelen wel bereid waren om telkens heen en weer te rijden tussen het pension en de Holterberg, maar gelukkig stelde de heer M. Vlogt- man van de villa ook zijn auto ter beschikking en zo was iedereen om half elf aanwezig. Er waren jongens bij die dekens hadden meegenomen en weer anderen radio's, bandrecorders en zelfs twee Turkse muziekinstrumenten waren erbij, een zg. saz, dit is een snaarinstrument met lange steel en wordt zo ongeveer bespeeld als een gitaar. Enkele Hollandse families hadden daar even eens een plaatsje uitgezocht. Ze keken wel even raar op toen er zo'n invasie Turken kwam neer strijken maar toen ze zagen dat dit een vredige invasie was, waarbij alleen radio's en bandrecor ders als wapen werden gebruikt, was het ijs al gauw gesmolten en werd er internationaal gevoet bald en gebadmintond. De meeste jongens van het Turkse elftal hadden zelfs hun voetbalkleding meegenomen. De Turkse muziek schalde door de Holtense bossen en trok steeds meer vakantiegangers aan. Een van de jon- 3

Het Anker | 1970 | | pagina 3