Veertig jarig Jubileum De heer H. Nijland Op woensdag 17 juni j.l. was het voor onze Chef Electriciens H. Nijland 40 jaar geleden dat hij bij onze firma in dienst trad. Na het Ambachtsschool diploma Afd. Electrotechniek behaald te hebben werd de heer Nijland bij baas Paeuwe geplaatst. Hier maakte hij de gehele electrificatie van de fabriek mede. Voorts werden door de heer Nijland veel cursussen gevolgd en diploma's behaald: P.B.N.A. Sterkstroommonteur-cursus Almelo voor Sterkstroommonteur en Installateur V.E.V. - Mid denstandsdiploma - cursus P.B.N.A. Hoogspan ningstechniek. Hierna volgde nog een tijd praktisch werken bij de IJsselcentrale voor wat betreft Hoogspanning. Na de pensionering van baas Paauwe werd de heer Nijland chef Electriciens. Ter gelegenheid van zijn jubileum werd hij uitgenodigd om op 17 juni met zijn echtgenote op kantoor te komen. Aldaar werd hij door de heer A. H. ter Horst na mens de Directie gelukgewenst met het behalen van dit jubileum. „Niet iedereen is het gegeven om een 40-jarig jubileum te mogen vieren", aldus spreker waarna hij de heer Nijland hartelijk dankte voor zijn bij drage op zijn gebied om het bedrijf zo goed mo gelijk te laten functioneren. Als blijk van erkentelijkheid werd de jubilaris een enveloppe met inhoud ter hand gesteld waarna hem het zilveren Anker-insigne met gouden kroontje werd opgespeld. Ook de echtgenote werd in de huldiging betrokken. Voor haar hulp op het „thuisfront" werd mevr. Nijland door de heer ter Horst een ruiker met bloemen overhandigd, omdat zij gedurende zo vele jaren zo voor haar man had gezorgd dat hij zijn werk altijd prima heeft kunnen doen. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige tijd genoeglijk bijeen waarbij, zoals nu eenmaal on vermijdelijk is, vergelijkingen werden gemaakt over vroeger en nu en wat er al zo veranderd is. Weldra brak echter de tijd aan, dat aan dit samen zijn een einde moest komen. Nadat de jubilaris de Directie voor haar ontvangst en de vriendelijke woorden bedankt had, nam men afscheid van el kaar. 's Middags en 's avonds werd in den huize Nijland het jubileum met vele vrienden en kennissen ver der gevierd. 13

Het Anker | 1970 | | pagina 13