gehouden op IT december 1969 in de grote vergaderzaal van het kantoor Aanwezig de heren: H. Jordaan, J. H. Seppen- woolde, J. Niks, J. Spenkelink, A. Borkent, J. H. FNijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. Baan, A. H. Wennemers, W. Companje, G. Wessels, J. Leussink, J. W, Pongers, Js. Harbers, V. K. Pavli- cek en J. C. Torn. 1. Opening Na een dankwoord wordt afscheid genomen van de heer Js. Harbers die om gezondheids redenen als lid van de O.R. heeft bedankt. Namens de O.R. wordt hem door de heer J. H. Seppenwoolde een cadeau aangeboden. 2. Notulen van 9 juni en 17 september 1969 Deze worden zonder bemerkingen goedge keurd. 3. Beantwoording vragen van de vergadering op 17 september 1969 overzicht vertrokken personeel bedrijfskleding koffieautomaten in- en uitgang Beek in verband met laden en lossen handdoeken Batchingkamer Boomkamp extra snipperdag na een bepaald aantal dienstjaren. Verslag vergadering Kleine Commissie. 4. De loonstrook Op een desbetreffende vraag antwoordt de voorzitter dat de Directie besloten heeft om wederom 2 °/o loonstrook in de basisuurlonen te verwerken. Totaal is nu derhalve 4 °/o loon strook op deze wijze gebruikt. 5. Positie oudere werknemers Gevraagd wordt of het mogelijk is om voor de oudere werknemers/sters een regeling te treffen voor wat betreft de geleverde presta tie en de beloning hiervan. De voorzitter zegt toe deze zaak te zullen bekijken. 6. Jaaroverzicht 1969 Tal van factoren hebben veroorzaakt dat het jaar 1969 vol van onrust en onzekerheid is geweest. Naast enkele politieke ontwikkelin gen noemt de voorzitter de devaluatie van de Franse franc en de revaluatie van de Duitse mark. Wat het personeelsbestand betreft, dit baart ons grote zorgen. De voorzitter licht een en ander toe met cijfers van de laatste jaren. De komst van Turkse werknemers heeft niet kunnen verhinderen dat nog een groot aantal plaatsen in het bedrijf bezet kunnen worden. De Directie is over de gang van zaken in het bedrijf te Lokeren zeer tevreden. Voorts geeft de voorzitter aan de hand van cijfers een overzicht van het gestegen ziekte verzuim. Ook deze factor heeft een nadelige invloed gehad op de bedrijfsresultaten van het afgelopen jaar. Verder somt de heer Jordaan de uitbreidingen op die in 1969 hebben plaats gehad, o.m. de bouw van de nieuwe kantine en de verbou wing van de voormalige huishoudschool en inrichting van de villa aan de Wierdensestraat ten behoeve van de Turkse werknemers. De voorzitter besluit met de woorden „Wij willen niet eindigen zonder u allen te danken voor datgene wat u in het afgelopen jaar hebt gedaan en spreek ik de wens uit dat het nieu we jaar u en uw gezinsleden dat mag geven wat u zich hebt toegewenst. Naar aanleiding van het jaaroverzicht worden vragen gesteld over o.m. de export, de ver werking van de 2 °/o loonstrook en het per soneelsbestand. 7. Bespreking werktijdregeling na 31 december 1969 Het voorstel van de Directie is om geen ver anderingen in de huidige regeling aan te brengen. Na een desbetreffende opmerking blijkt de voorzitter wel bereid te zijn om in het eerste kwartaal van 1970 te bezien of af bouw van de uren mogelijk is. Dit kan dan ook door de nieuwe Ondernemingsraad be keken worden. 9

Het Anker | 1970 | | pagina 9