Jaarvergadering Stichting Bouwfonds Ter Horst Co. N.V. De „Algemene ledenvergadering" van ons Bouw fonds werd dit jaar gehouden op zaterdag, 7 maart 1970, in de leeszaal van het Parkgebouw. Ruim dertig leden geven van hun belangstelling blijk. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opende de ver gadering met iedereen hartelijk welkom te heten. Hij verzocht daarna de secretaris de notulen van de vorige algemene vergadering voor te lezen. Deze werden zonder op- of aanmerkingen door de vergadering goedgekeurd. Het jaarverslag van de penningmeester vermeldde dat het bouwfonds sedert de oprichting een totaalbedrag van 2.250..350,uitkeerde aan de deelnemers. Het aantal leden per de verslagdatum bedroeg 259. Een teruggang van 31 leden, vergeleken bij het vorige jaar, hoofdzakelijk veroorzaakt door dat 22 leden konden worden afgevoerd omdat ze alles hadden afgelost. Het totaal aantal gelukki gen dat niets meer behoeft te betalen steeg hier door tot 133. 10 personen konden in het afgelopen jaar een huis kopen of bouwen. Het aantal huiseigenaren steeg hierdoor tot 355. Het volgende agendapunt gaf niet veel moeilijk heden: de heer J. W. Pongers werd door de direc tie als bestuurslid herbenoemd en nam deze be noeming aan. Tijdens de rondvraag werd nog eens gewezen op het belang om op jeugdige leeftijd lid te worden van het Bouwfonds. In het verleden werden jeugd leden in staat gesteld om tot hun 21e jaar de helft te sparen van het minimum dat in de statuten is voorgeschreven. De voorzitter stelde echter, dat nu de lonen dit in het algemeen wel toelaten het wellicht beter zou zijn deze jeugdregeling af te schaffen en in het vervolg alle nieuwe leden, dus ook de jeugdigen, 0,50 (vijftig cent) per 1.000,te laten sparen. Op deze manier zal ook de jeugdige eerder bij zijn doel zijn. De ver gadering kon zich geheel met deze zienswijze verenigen. De voorzitter sloot hierna de vergadering. Naschrift: Het is misschien goed van deze gelegenheid ge-' bruik te maken om enkele zaken betreffende het Bouwfonds onder uw aandacht te brengen: Het Bouwfonds is niet alleen bedoeld voor nieuwbouwers, maar ook voor degenen die een huis willen kopen! Dit is o.a. van belang voor de genen, die in een huurwoning wonen die te ge- legenertijd aan de huurder zal worden verkocht. Mocht u inlichtingen over het Bouwfonds wensen, dan is daarvoor op het kantoor het spe ciale bouwfondsspreekuur geschikt: woensdag- borgen van 11 tot 12 uur en donderdagmiddag van 5 tot 6 uur. Bij ontslag wordt het gespaarde bedrag ge heel (zonder enige aftrek) terugbetaald. Men moet hiervoor evenwel wachten tot het einde van het boekjaar aangezien eerst de toegezegde bouw sommen moeten worden uitgekeerd. Op de vraag „wanneer ben ik aan de beurt" kan geen toezegging worden gedaan, hoogstens kan men aan de hand van de gegevens van vorige jaren een schatting maken. I Als op de vergadering bekend gemaakt wordt, dat men „aan de beurt" is, betekent dat, dat men de bouwsom in de loop van het jaar uitgekeerd krijgt. Het bouwfonds keert namelijk slechts het bedrag uit dat in dat jaar binnen komt van spaar ders en aflossers. Op 1 februari heeft het Bouw fonds dus nagenoeg geen saldo; dat moet in de loop van het jaar binnenkomen en wordt dan aan de leden uitgekeerd in volgorde van het aantal punten dat men op 1 februari heeft. Het bouwfonds houdt zich alleen bezig met de financiën, technische adviezen en dergelijke zaken liggen niet op het terrein van het bouw fonds. Men mag vrij meer aflossen dan het minimum dat in de Statuten wordt aangegeven. Er is in derdaad een aantal leden dat van deze mogelijk heid gebruik maakt. 8

Het Anker | 1970 | | pagina 8