Wat een wegenwachter al niet beleeft beslist aanbevelen. En het is niet de bedoeling om de gehele cursus woordelijk weer te geven. Uit- leindelijk moet er ook nog iets voor de instruc teurs overblijven. Het waren zo maar enkele im pressies, over koeling en andere mechanische sto ringen zijn door een vakman natuurlijk boeken vol te schrijven. En aangezien ik dat niet ben, meen ik het hierbij te moeten laten. Rest mij te zeggen, dat de heer J. E. Lubbers bijzonder fijn instructie heeft gegeven, de heer H. J. Vlogtman voor een goede organisatie had gezorgd en de dames voor een lekkere kop koffie! Namens de dinsdagavondgroep bood de heer T. Bouma, onder het uitspreken van enige welge kozen woorden, als blijk van waardering de heer Lubbers een set sleutels aan, welke deze in dank aanvaardde! Leerzame avonden op het gebied van de auto mobiel behoorden helaas weer tot het verleden. En nu zélf doen! Een kleine belevenis, met een vrolijke noot, uit de ervaring van een wegenwacht is wel leuk om weer te geven. Op een zekere dag zag hij twee gezellig keuvelende dames zich voortbewegen in een niet nader te noemen merk auto. Uit de uitlaat een flinke zwarte walm, in plaats van het bekende witte wolkje. Nu is het de taak van de wegenwacht om ieder een te helpen, en in dit geval was er ken nelijk iets fout. Het kostte onze wegenwacht werkelijk veel moeite om door het geven van allerlei sig nalen, er voor te rijden etc. de dames tot stoppen te beweging. Toen dit eindelijk gelukt was, stapten de dames enigszins verbouwereerd uit met de vraag, wat er dan wel aan de hand was, dat ze moesten stoppen. Wat bleek nu? De dame in kwestie had de choke uitstaan en gebruikte deze op die manier als haak voor haar handtas. Het was toch zo handig, als je de tas onder je bereik had. Op het benzineverbruik en andere nadelige gevolgen had ze uiteraard niet gelet! Ze wist wel dat je met de choke onder be paalde omstandigheden moet starten, maar verder, neen hoor, alleen maar gemakke lijk om aan de uitgetrokken knop iets op te hangen. Zo ziet u de wegenwacht is een man, die overal op let. (of waren het misschen hele leuke dames?).

Het Anker | 1970 | | pagina 7