A.N.WB.-cursus „Pech Onderweg" Een lofwaardig initiatief van een groep enthou siastelingen vond zijn bekroning in de eerste les Ivan de cursus „Pech Onderweg" op dinsdag 13 januari j.l. In onze fraaie kantine maakten wij kennis met de instructeur van de A.N.W.B., de heer J. E. Lubbers, een zeer geestige en welbe spraakte Achterhoeker. Eèn keurige DAF (Showroom-nieuw) keek ons aan en liet z'n krachtbron goed bekijken door middel van spiegel en lamp. Eigenlijk ben je als Neder lander toch wel een beetje trots, zo'n keurig af gewerkt produkt van de nationale auto-industrie voor je te zien staan, dit ondanks het feit dat de DAF al jaren een vertrouwd beeld op de Neder landse en buitenlandse wegen is. Maar dit was een hernieuwe kennismaking met een plezierig doel, nl. om iets van de werking van de motor te leren kennen, en zo dit mocht voorkomen, een storing te kunnen opheffen. Dat ook diverse dames zich als cursist hadden opgegeven, mag als een bewijs van verdere emancipatie worden gezien, die ook tot de autowereld in het technische vlak is door gedrongen. Onze instructeur liet het gezelschap eerst eens kennismaken met diverse gereedschappen, die nooit in een auto mogen ontbreken. Uiteraard is een deel van deze apparatuur als standaarduitrus ting bij de wagen aanwezig. Een sluitpost van de autofabrikant blijkt wel het in vele gevallen wel te zijn, getuige de kwaliteit van het gereedschap. Een welkome aanvulling kan verkregen worden door diverse attributen op het verlanglijstje met het St. Nicolaasfeest te zetten. Het duurt echter nog geruime tijd voordat het weer zover is en daarom lijkt het aanschaffen van een spannings zoeker en het maken van een snoertje met kro- kodillenbekjes, ook gezien de geringe kosten, geen overbodige luxe. Men kan immers niet weten! Schrijver dezes heeft er dan ook geen gras over heen laten groeien om de raad van de heer Lub bers ten aanzien van genoemde voorwerpen, op te volgen, en ik denk dat de meeste andere cur sisten al niet anders hebben gedaan. Wij voelen ons nu geen wegenwachten, zo u dit mocht denken, maar dank zij de lessen en met het instructieboekje in de hand, kom je toch al een aardig eind. Wanneer u onverhoopt langs de weg stil komt te staan, dan wel altijd even controleren of er nog benzine in de tank aanwezig is. Het schijnt wel eens voor te komen dat de tank leeg is en dan valt er alleen maar iets te vullen en niets te repareren. Gelukkig hebben onze wegenwach ten allemaal benzine in hun wagen en kan men door hun hulp het eerstvolgende tankstation be reiken. Nu dan het onderdelenpakket. Voor iedereen die op reis gaat is het aanbevelenswaard een aantal vitale onderdelen aan boord te hebben. Vooral in Frankrijk en Italië zal men b.v. met een Engelse wagen beslist niet zo snel aan onderdelen kunnen komen. Dus altijd contactpunten, ventilatorriem, condensator, waterslang, rotor, etc. in de wagen meenemen. U wist overigens natuurlijk, dat van wagens, ge- 5

Het Anker | 1970 | | pagina 5