In memoriam Als een donderslag bij heldere hemel bereikte ons op donderdag 8 januari j.l. het bericht, dat onze jeugdige medewerker HENDRIK JAN SCHREURS oud 17 jaar, door een verkeersongeval om het leven was gekomen. Verbijsterd vroeg iedereen zich af hoe het mogelijk kon zijn, dat dit deze rustige bedaarde jongeman, die alles wat hij deed altijd eerst goed overwoog, kon overkomen. Toen later de ware toedracht van dit verschrikkelijke ongeluk bekend werd, bleek weer hoe gemakke lijk het verkeer vele onschuldige slachtoffers eist. Henk kwam op 30 oktober 1967 in onze dienst als leerling wever in de Opleiding Weverijen. Na het behalen van het diploma werd hij, gezien zijn algemene eigenschappen naar de afdeling Ster- kerij overgeplaatst, waar hij tot aan het noodlottig ongeval werkzaam is geweest. Wij hopen dat het gezin Schreurs de kracht ge geven moge worden om dit zo smartelijk verlies te kunnen dragen. Wij bewaren aan Henk Schreurs prettige herinne ringen als een gewaardeerd medewerker en als collega. Na een kortstondige ziekte van slechts 2 maan den overleed plotseling op 25 december j.l. ons^^ personeelslid DERK VAN RRUSSEL in de leeftijd van bijna 50 jaar. Hij was sinds 1936 in ons bedrijf werkzaam o.a. als papiersnijder en later als wever. Begonnen op de linoleumgetouwen in de Bijvank II werd hij al spoedig getouwinsteller in de Geurne. In deze functie werd hij door zijn kundigheid zowel door zijn superieuren als zijn collega's ten zeerste ge waardeerd. Een en ander resulteerde tot zijn be noeming tot sectiebaas eind november 1969, wel ke functie hij helaas door zijn voortijdig ver scheiden niet meer heeft kunnen uitoefenen. Wij betreuren zijn heengaan ten zeerste en ook allen die hem van nabij kenden, verliezen in hem een goede vriend en een vrolijke, kundige mede werker. Zo zullen wij hem blijven gedenken, hetgeen mede tot troost moge zijn voor zijn diepbedroefde^^ vrouw en kinderen, voor wij hopen, dat zij de^p kracht moge vinden dit grote verlies te dragen. Op 18 december j.l. bereikte ons het overlijdens bericht van onze medewerker GRADUS VAN DEN NOORT Alhoewel hij sinds maart 1968 ziek was, is zijn overlijden toch vrij plotseling gekomen. Na in de spoelerij begonnen te zijn, ging hij enige jaren later naar de weverij, waar hij jarenlang als wever gewerkt heeft. In 1951 werd hij aangesteld als smeerder, in welke functie hij zowel in de Boomkamp, Bijvank als Beek werkzaam was tot hij in 1968 helaas wegens ziekte niet meer mocht werken. Hij was bekend om zijn grote accuratesse waar mede hij ei-voor zorgde dat alles „Gesmeerd liep". Wij verliezen in hem een trouwe medewerker. Onze gedachten gaan uit naar zijn echtgenote en zoon, voor wie het verlies veel groter is. 12

Het Anker | 1970 | | pagina 12