Kantoorpersoneel voor de rust door de spoelerij overspeeld op 13 november j.l. nadat alle 99 Turkse gast arbeiders aangekomen waren, de 2e kok, bij wijze van spreken, eindelijk uit de hemel kwam vallen! Thans weer even terug naar de werving in Tur- •kije. Na aankomst bleek, dat de autoriteiten, mede door de zeer grote aanvragen van Duitse zijde, het aanbod van ervaren textielarbeiders die in het buitenland wilden werken, schromelijk had over schat. Kortweg in Izmir (het vroegere Smyrna, o.a. bekend om zijn tapijten, vijgen en rozijnen) waren niet voldoende sollicitanten, zodat het ge plande totaal van plm. 100 werkkrachten niet gehaald zou kunnen worden. Na „enige onaangename telefoongesprekken" hierover met Ankara werd er nog een extra zitting voor ons in Denizli gearrangeerd, zodat, zij het met een flinke vertraging, het gewenste aantal geselecteerd kon worden. Het eerste contingent van 25 man kwam op 23 oktober j.l. in Nederland, het tweede op 28 okto ber j.l., het derde op 30 oktober j.l. en het laatste op 6 november j.l. binnen. Nauwelijks was iedereen binnen of de vasten maand voor Mohammedanen was aanstaande. ^fcTot een van de belangrijkste plichten van een ^^moslim wordt nl. gerekend het onderhouden van de vasten in de 9e maand van de Islamitische jaartelling. Deze maand Ramazan geheten begon dit jaar op 12 november en zal op 10 de cember a.s. eindigen. Het einde van deze vastenmaand wordt gevierd met een (religieus) feest, dat in Turkije Seker (suiker) Bayram (feest) wordt genoemd en waar bij men elkaar onder aanbieding van suikergoed gelukwenst. Wij spreken de hoop uit, dat over enige tijd onze nieuwe werknemers zich hier net zo thuis zullen gevoelen als hun kameraden die hier nu al onge veer een half jaar verblijven. Woensdag !10 september werd de laatste voetbal wedstrijd gespeeld op het terrein Kamgaren. Bij prachtige weersomstandigheden werd er om 18.30 uur afgetrapt door de Spoelerij. De openings treffer kwam al in de eerste minuut tot stand door prachtig samenspel van de Spoelerij. Voor hoede-linksbuiten Smit omspeelde z'n naamgenoot, liet daarna stopper Torn de verkeerde kant op lopen en kogelde op melkbussenhoogte het leer langs doelman10. Overigens ontkwam het Spoelerijdoel maar net aan een doorboring bij een kogel van midvoor met een snoeksprong redde doelman Nijland in de uiterste hoek. In de 22 minuten kwam de stand op 20 door een verkeerde terug-speelbal van stopper Torn, de actieve midvoor Nijland was er als de kippen bij en scoorde op fraaie wijze. De vreugde was echter van korte duur. Een hoge voorzet van Dijkgraaf!!! belande op de schoen van midvoorNijland vergat uit zijn doel te komen en dat betekende 21. Bij deze stand floot de goedleidende scheids rechter Bekkernens voor de rust. Na de hervatting bleef het kantoor dapper aan vallen en zette nu vaker het 4-3-3 in een 4-2-4 om dan voor de rust, vooral omdat Dijkgraaf fre quent op de rechtsbuitenplaats verscheen, toch was het Nijland die de stand op 31 bracht dooi de goede voorzet van de meegekomen H. van Dijk. Door te ruw spel in de Kantoorachterhoede gaf scheidsrechter Berkkernens een vrije schop. Plomp legde het leer op de aangewezen plaats en knalde ongelofelijk hard in de rechterbovenhoek 41. In de laatste minuut bracht linksbinnen Vlogtman het mooiste doelpunt op zijn naam. Hij ontdeed zich van enkele spelers en gaf met een formida bel schot doelman Nijland het nakijken 42.

Het Anker | 1969 | | pagina 7