Diploma - uitreiking Weverijen". „Opleiding 21 oktober J1959 was voor een groepje leerlingen uit de weverij een belangrijke datum. Op deze dag konden zij, die de opleiding weven met goed gevolg hadden doorlopen, het diploma „Oplei ding weverijen" in ontvangst komen nemen. ^^Deze opleiding welke op 1 juli 1963 speciaal voor de Weverij werd ingesteld, heeft in de praktijk bewezen aan de gestelde eisen te voldoen. De jongens leren de verschillende soorten getouwen kennen en deze te gebruiken, een en ander onder leiding van de instructeur, de heer A. Schutteman. Om hun een algemeen overzicht te geven wat er al zo gebeurt in de afdelingen die respectievelijk de weefbomen aan de Weverij leveren, en die welke de geweven rollen van de weverij ter keu ring en verdere behandeling ontvangen, gaan de leerlingen 3 weken naar de Sterkerij en 3 weken naar de Kalanderij. Naast deze praktische opleiding ontvangen zij een theoretische opleiding, waarbij gebruik wordt ge maakt van een werkboek. Ze leren de gang van zaken in het bedrijf kennen en ook aan hun vor ming wordt veel aandacht besteed. De ouders van de leerlingen ontvangen tijdens de opleiding iedere twee maand thuis een brief, waarin de vorderingen van hun zoon vermeld staan. De diploma's werden uitgereikt aan de volgende leerlingen: F. J. Meulenkolk R. Slot J. Roelofs G. Dangremond J. Zwoferink H. Altink J. Harbers Wij wensen deze leerlingen nogmaals van harte geluk met dit diploma en hopen dat zij de ver worven kennis in de praktijk goed zullen gebrui ken. Als beloning voor het behalen van dit diplo ma „Opleiding Weverijen" worden deze jongens in de gelegenheid gesteld om deel te nemen aan een 4-daags kamp, dat volgend jaar mei gehouden zal worden. 33

Het Anker | 1969 | | pagina 35