ook enkele meer bedaagden zich lieten zien, mis schien uit zuivere belangstelling maar zeker niet zonder een sprankje goklust in de ogen. Ter opluistering was de boerenkapel van de Muziekvereniging „Wilhelmina" gevraagd en dit bleek een goede vondst te zijn. Keurig in een blauwe kiel gestoken, de zwarte Twentse boeren- pet op met rode das, zwarte broek en hagelwitte klompen, maakten zij om half acht hun entree en na een welkomstwoord door de heer Vlogtman werd er direct begonnen met een paar vlotte stukjes muziek. Het was werkelijk een plezier om naar deze kapel, die enthousiast speelde onder leiding van de heer Meekenkamp, te luisteren. Niet alleen de tradi tionele melodieën werden ten gehore gebracht, maar ook verscheidene tophits van de laatste tijd. Geen wonder dat dit insloeg bij het jeugdige pu bliek, dat zijn waardering uitte met hartelijk applaus. Maar nu over Bingo. Nadat de heer Vlogtman de spelregels wereld kundig had gemaakt en de briefjes met nummers waren uitgegeven, werd dan eindelijk de molen, bediend door de heer Wolterink, in werking ge- A steld en rolden de eerste nummers de zaal in. Dat wil zeggen dat de spelleider deze luidkeels, voorzover zijn schorheid dat toeliet, afriep. Dat ging dan tamelijk snel en het was dus zaak scherp op te letten en direkt het afgeroepen num mer op zijn kaartje door te schrappen. De rest begrijpt u wel: wie het eerst een kaartje vol heeft of leeg heeft, hoe u het maar noemen wil, die roept „Bingo" en krijgt de eerste prijs. Tenminste als bij de controle blijkt dat hij de zaak niet „vernaggeld" heeft. Het was opvallend hoe Vrouwe Fortuna de leden van de Boerenkapel begunstigde. Menige haas, fazant en taart ging naar de hoek waar de muziek vandaan kwam. Helaas zijn wij nooit erg gelukkig in het spel en ook deze avond zaten wij er natuurlijk geregeld naast. Het aardige van dit Bingo-spel was echter, dat op elk kaartje als een soort troostprijs een wijze spreuk stond afgedrukt, in het Engels, weliswaar, maar daarom niet minder behartenswaardig. En zo zaten we toch elke keer weer in spanning welke wijsheid ons ten deel zou vallen. Het begon met: „Het geweten is de zachte stem die ons zegt dat we op het punt staan betrapt te worden". Dit kon niet op ons slaan dachten we en dus gingen we maar weer mee met de volgende ronde. Op kaartje 2 stond: „De kleren die de vrouw maken, breken de man". Ook dit had niet veel met Bingo te maken maar de volgende spreuken stemden ons toch tot enig diep nadenken: „Vraag niet naar het oordeel van uw vrouw, kijk wie ze getrouwd heeft". „De man die geen fout kan maken, kan niets doen". De klap op de vuurpijl was echter: „Zuinigheid ligt niet in het sparen van geld, maar in het ver standig uitgeven ervan". Toen hebben we onze consumpties maar betaald en zijn als een geslagen hond naar huis gegaan. Onderweg keken we nog even op kaartje nr. 5: „Een goede vrouw en gezondheid zijn de grootste rijkdom van een man". En daar konden we het dan mee doen! Toch doe ik de volgende keer weer mee! 27

Het Anker | 1969 | | pagina 29