DROPPING BINGO Het is vrijdagavond 21 november .1969. De stationsklok wijst zeven minuten voor half acht aan. Op het Stationsplein staan een veertig tal personen ongeduldig te wachten op het ver voer dat hen naar een onbekende plaats zal brengen om van daaruit gedropt te worden. Als het half acht is komt uit de duisternis een groot gevaarte aanrijden, dat de droppers zal vervoeren. Als bijna iedereen is ingeladen, blijkt zoals ge woonlijk nog een groepje laatkomers in aantocht te zijn, als deze zich ook in de duistere wagen hebben genesteld kan de enerverende rit begin nen. We rijden eerst enkele rondjes om de deel nemers van hun oriënteringsvermogen te beroven, als dit vrijwel gelukt is belanden we op een wat hobbelig en met gaten voorzien wegdek, dat menige blauwe plekken op de voor ons bekende plaatsen doet verschijnen. Tegen acht uur arri veren we op een rustig gelegen landweggetje, ergens in de buurt van Enter (niemand weet waar we zitten). Het is tien minuten over acht, de eer ste groep gaat van start met in hun handen de eerste opdracht: „Begeef u naar een rood knipper licht en zorg voor een stukje rood (rose) closet papier van tenminste dertig centimeter lengte'". Bijna alle groepen komen op een paar na op tijd bij het knipperlicht aan. Er is één groep die een andere groep misleidt door met hun eigen zak lantaren (die ook rood licht gaf) te gaan knippe ren en natuurlijk, de mens is een kuddedier, gaat deze groep hoopvol naar het zaklantarenlicht om daar de tweede opdracht in ontvangst te nemen, die er natuurlijk nooit te vinden is. Als het inmid dels tien minuten over negen is arriveren ook deze groepen bij het echte knipperlicht. Ze krij gen daar de tweede opdracht, die luidt: „Begeef u naar een boerderij van een Dal van Bloemen (Bloemendal), onderweg zult u een plaat tegen komen waarop twee foto's staan afgebeeld. De vraag is waar zijn deze foto's in de gemeente Rijssen genomen?" Iedereen komt natuurlijk bij de boerderij van boer Bloemendal, maar de foto's zijn voor velen een te zware opgave, of ze lopen er langs heen of ze weten niet waar de foto's ge maakt zijn. De derde en tevens de moeilijkste op dracht ontvangen we bij de boerderij van Bloe mendal. Deze opdracht luidt: „Begeef u naar: De SELA-ZELA van the Sprokvlak" en zorg voor een zwarte en een witte veer van een kip of haan. Er is één groep die met hun gat in de boter vallen, ze komen bij een boer die toevalling aan het slachten is en de hele keuken vol kippen heeft liggen, dus ze hebben de veren voor het oprapen of voor het uittrekken. Er is zelfs één groep bij, die een zeer gastvrij onthaal krijgt doordat de boer hen dropjes, sinas en zelfs een nachtverblijf aanbiedt, ze kunnen de volgende morgen wel op een oud fahrrad weer naar huis terugkeren, maar deze verleidelijke groep laat zich niet verleiden en vervolgt z'n weg op zoek naar voornoemde veren. Inmiddels is de eerste groep in de leeszaal van het volkspark gearriveerd, waar ze onder het ge not van een lekker bakje koffie zitten te wachten tot dat alle groepen binnen zijn. Om elf uur komt dan de laatste groep moeizaam binnen, ze han gen in de touwen. Er wordt nog wat heen en weer „gekuierd" alvorens men, met de knopen los achter een lekker bord snert kruipt. Onder het knarsen van de botten en het smakken van de worst maken we de prijzen bekend en natuurlijk gaan de experts voor zulke droppingen weer met de eer strijken. Moe maar voldaan gaat iedereen om twaalf uur huiswaarts. J. E. Bingo is „in". Als u dit nog niet wist, had u het kunnen zien op de Bingo-avond die in het kader van de ontspanningsavonden op donderdagavond 6 november werd gehouden. De koffiekamer van het Parkgebouw vulde zich zo tegen half acht met een schare jongelui terwijl 26

Het Anker | 1969 | | pagina 28