SINT NICOLAASFEEST 1969 Altijd weer moet het voor Sint Nicolaas een vreug de zijn om naar het Parkgebouw te Rijssen te komen om de kinderen van de grote Ter Horst gemeenschap te bezoeken. De medewerking is alom aanwezig teneinde het de oude grijsaard zo aangenaam mogelijk te maken, a De zwarte Pieten benutten het donker om de V1'" cadeaus uit te stallen in de koffiekamer van het Parkgebouw, want, wat niet weet, wat niet deert. 1 Niet waar! Stelt u zich eens voor, dat al die leuke cadeautjes tijdens het bezoek van de Sint door de Pieten nog zouden moeten worden uitgepakt. Dan zou de Sint met zijn twee knechten al bijna een hele dag voor ons nodig hebben, en dat kan nu eenmaal niet in zo'n dichtbevolkte wereld, waarin wij leven, en met zoveel kinderen, die wachten op de komst van de goedheilig man. De sfeer was alleszins aanwezig, en dat gaf in ieder geval het gevoel, dat het feest goed zou slagen. Toen omstreeks half tien alle kinderen en ouders in de zaal gezeten waren, en in blijde afwachting van de komst van de Sint de tijd wat kortten door het instuderen van enkele liedjes o.l.v. Mej. N. Vink, was plotseling het grote moment aange broken! Met het dikke boek, en vergezeld van twee Pieten, schreed de Sint door het middenpad van de Park zaal. Hij voelde zich kennelijk direct thuis in de hem bekende omgeving, ouder geworden leek hij me niet, maar ja op zo'n leeftijd valt een verschil van enkele jaren natuurlijk niet op. Enkele kinderen mochten bij Sint Nicolaas komen; misschien gingen zij er met een angstig hart naar toe, maar och het viel tenslotte allemaal nog wel mee. De Pieten hadden naar het scheen iets van de goedmoedigheid van hun „heer" overgenomen, en misschien speelde „ik heb eerbied voor uw grijze haren" ook nog wel een rol. Na de pauze, waarin alle kinderen een flesje chocomel, en de ouders, die ter begeleiding waren 24

Het Anker | 1969 | | pagina 26