DE NIEUWE KANTINE Als u dit „Anker" onder ogen krijgt hebt u, voorzover in ploegen werkend al enige keren van de nieuwe kantine gebruik gemaakt. Daar ik dacht dat sommigen onder u het wel aar dig zouden vinden dat er nog het een en ander over werd gezegd, geef ik hierbij een kleine toe lichting. Na het afbranden van onze vorige kantine waren we het er na enige overwegingen al gauw over eens dat de enige mogelijke plaats voor een goede kantine de grote oude woning naar de fabriek was met dan daarachter in de tuin een uitbreiding. Na enige voorstudies in verband met het nodige aantal plaatsen bleek al spoedig dat de eigenlijke kantine wel in de tuin terecht moest komen. Dat er dan een tweede zaal in de oude woning gevormd kon worden was wel een welkome om standigheid. Gedacht is hierbij aan het even binnenwippen van de bedrijfsleiding of personeelschef tijdens rond leidingen en dergelijke. Ook waren er onze muziekbeoefenaren met zo'n zaal ten zeerste gebaat. Het bleek zonder bezwaar mogelijk, na het aanbrengen van een ondersteu ningsconstructie, alle binnenmuren uit te breken. Wel is van de ruimte in het oude gebouw een gedeelte afgenomen waarin de keuken die beiden ruimten moest kunnen verzorgen een doorloop vanuit de entree naar de voorste zaal en de verwarmingsruimte is ondergebracht. Daar alle ontwerpen een zoeken is om een zo groot mogelijke ruimte te scheppen met verlies van een zo klein mogelijk nuttig terreinopper vlak, zijn, behalve dat de zijkant van het gebouw geheel tegen de tuin van het naastliggende per ceel is geplaatst, de toiletten en garderobe geheel ter plaatse van de vroegere zijtuin gebouwd. Een gang dient, behalve om bij de toiletten te kunnen komen, in de eerste plaats als verbinding tussen een toegang aan de Wierdensestraat en de kantineruimte en de voorste ruimte in de oude woning. 18

Het Anker | 1969 | | pagina 20