Ondernemingsraadvergaderingen 8 Juli 1969 Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanows- ki, J. H. Seppenwoolde, J. Niks, J. Spenkelink, A. Borkent, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schip pers, J. W. Baan, A. H. Wennemers, W. Companje, G. Wessels, G. Tijhof, J. W. Pongers, Js. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. Afwezig de heer J. Leusink. 1. Opening 2. Mededelingen van de directie De voorzitter deelt de aanwezigen mede, dat deze vergadering bijeengeroepen is, omdat de directie overweegt om nog ongeveer 80 Tur ken aan te vragen. Spreker wil dit punt echter eerst in de Ondernemingsraad brengen, alvo rens een beslissing wordt genomen. De voorzitter geeft vervolgens een schets van het personeelbestand en het verzuim door ziekte. Na deze toelichting is iedereen de overtuiging toegedaan, dat het belang van het bedrijf het noodzakelijk maakt, dat een nieuwe groep Turken aangevraagd wordt. Voorts worden enkele vragen gesteld omtrent huisvesting en de plaats van de tewerkstelling. 3. Rondvraag Gevraagd wordt wanneer de 1 duurtetoe- slag uitbetaald zal worden. De voorzitter antwoordt dat dat, behoudens goedkeuring van de Overheid, waarschijnlijk eind augustus zal plaatsvinden. Aansluitend hierop wordt nog even gesproken over de betalingswijze van de diverse toesla gen en uitkeringen, zulks in verband met de belasting. 4. Sluiting S3 juli 1969 Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanows- ki, J. H. Seppenwoolde, J. Niks, A. Borkent, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. W. Baan, A. H. Wennemers, W. Companje, G. Wes sels, G. Tijhof, J. Leusink, J. W. Pongers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. Afwezig de heer J. Harbers. 1. Opening 2. Bespreking vakantieschema 1969/1970 In het voorlopige schema dat de Ondernemings raadleden ontvangen hebben, zijn inmiddels al enkele veranderingen aangebracht, welke nu doorgegeven worden. Ten aanzien van het al of niet collectief snip peren door de C-ploeg op 5 december 1969, wordt besloten enkele dagen vóór St. Nicolaas de mensen van deze ploeg te vragen wat zij willen. Wanneer de meerderheid voor snippe ren is, zal er collectief gesnipperd worden. Gevraagd wordt of een aantal collectieve snip peruren gereserveerd kan worden voor de dag voorafgaande aan de vakantie. De voorzitter is van mening dat dit niet moge lijk is omdat er dan geen grens meer is van het aanvangstijdstip van de vakantie. We moeten vasthouden dat op zaterdag de vakantie begint. De voorzitter vraagt vervolgens of de Onder nemingsraad nog suggesties heeft voor de week van 4 mei - 9 mei 1970, dit in verband met de verschillende vrije dagen in deze week. Over het algemeen is men echter van mening, dat er moeilijk meer collectieve snipperuren vastgesteld kunnen worden en daarom wordt besloten het schema te laten zoals is voorge steld. 12

Het Anker | 1969 | | pagina 14