hier op zijn plaats. Moge het nieuwe jaar U veel heil en zegen brengen". Naar aanleiding van Èet jaarverslag worden er enkele vragen gesteld betreffende de BTW, de af zetgebieden en de wijze van investeren. •Pp de vraag hoe het mogelijk was de produktie te vergroten, hoewel de personeelsbezetting achter uit gegaan was, antwoordde de voorzitter dat dit het gevolg was van het feit, dat het aantal werk- nemers/sters in Lokeren in vergelijking tot l-l-'67 zich verdubbelde. De voorzitter deelt verder mee, dat de directie in verband met het grote garentekort momenteel overweegt of men buitenlandse gastarbeiders zal gaan aantrekken. 5. Bespreking werktijdregeling na 31 dec. 1968 Na hetgeen in het jaarverslag over 1968 belui sterd kon worden, is het niet moeilijk te raden wat het voorstel van de directie zal zijn. De heer H. Jordaan stelt daarom voor om in de huidige werktijdregeling geen veranderingen aan te brengen. Er ontspint zich een levendige discussie van voor- en tegenstanders van dit voorstel. Allerlei zaken als b.v. de secundaire arbeids- voorwaarden in de vorm van de werkkleding, de carenzdagvergoeding, een tegemoetkoming in de te betalen AOW-premie, die hier niet direct ter zake doende zijn, worden ter tafel gebracht. Uiteindelijk blijkt dat het merendeel van de ondernemingsraad achter het voorstel van de voorzitter staat, zodat dit aan de Vakraad mede gedeeld kan worden. 6. Wat verder ter tafel werd gebracht Er wordt ondermeer nog weer gesproken over de tariefcommissie. De voorzitter deelt mede dat er een cursus voor toekomstige tariefcom missieleden gegeven zal worden. Nagegaan zal worden welke mensen hiervoor geschikt zijn, e.e.a. in overleg met de vakorganisaties. De on dernemingsraad zag ook graag de zittingspe riode voor de tariefcommissieleden vastgesteld. De voorzitter antwoordt, dat dit na afloop van de cursus nader geregeld zal worden. Dit punt zal op de eerstvolgende vergadering na de cur sus op de agenda gezet worden. Op een desbetreffende vraag antwoordt de voorzitter dat de vergunningen van de Arbeids inspectie op het kantoor ter inzage liggen. Ons bedrijf is vrijgesteld om deze vergunningen in de diverse afdelingen op te hangen. 7. Nieuwe regeling jubilea en pensionering De heer H. Jordaan deelt de aanwezigen me de, dat de directie een nieuwe regeling heeft vastgesteld voor de diverse jubilea en voor de mensen die de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. Bij een 25-jarig jubileum ontvangt men 250,-; bij het 40-jarig jubileum 300,- en bij het 50- jarig jubileum 350,- of een gouden horloge met het restant van het bedrag in een enve loppe. Voorts heeft men op de dag van het jubi leum vrij; zowel de jubilaris als zijn vrouw wor den van huis opgehaald. Het wandbord bij de pensionering is gehand haafd. Een belangrijke verbetering is echter, dat de werknemers/sters die een bepaald jubi leum niet kunnen halen, bij de pensionering per dienstjaar een bepaald bedrag aangeboden zullen krijgen. 8. Rondvraag Er wordt een vraag gesteld over de ventilatie in het nieuwe gedeelte van de sterkerij. De voorzitter antwoordt dat we dit maar even rus tig moeten afwachten; hij ziet op dit punt geen moeilijkheden. De heer Schippers dankt namens het personeel de directie voor het zakmes dat zij hebben ont vangen. De andere vragen betreffen de onderwerpen: 9

Het Anker | 1969 | | pagina 9