Ondernemingsraadvergadering vrijdag 13 december 1968 Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanow- ski, J. H. Seppenwoolde, J. Niks, Joh. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. W. Baan, A. H. Wennemers, W. Companje, G. Wessels, J. Leussink, J. W. Pongers, J. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. De heer G. Tijhof was verhinderd. 1. Opening 2. Notulen van de vergaderingen van 12-9-1968, 23-10-1968 en 20-11-1968; (deze worden zon der op- of aanmerkingen in orde bevonden). 3. Beantwoording van in vorige vergaderingen gestelde vragen: - tariefcommissie - overplaatsen spoelmachines - verschillende bezettingen in de weverij - de wijze van afscheid nemen van werknemers die gepensioneerd worden - uurloon van mindervaliden - transport spreaderrollen - buitenstaande emulsievaten - bezoeken van de spreekuren van de Rijssense huisartsen. 4. Jaaroverzicht 1968 De voorzitter gaat in vogelvlucht de gebeurte nissen van 1968 op politiek en financieel-eco- nomisch terrein na. „Ondanks de moeilijkheden, mogen we consta teren, dat het afgelopen jaar een economische opleving te zien heeft gegeven vergeleken met het jaar 1967. Ook in ons bedrijf is dit gelukkig merkbaar ge weest, al hebben we de economische groei niet helemaal kunnen volgen door de knelpunten die er nog steeds waren", aldus de voorzitter. „In dit verband moet vooral de personeelsbe zetting genoemd worden die nog altijd zorgen baart", zo vervolgt de heer H. Jordaan. De voorzitter licht dit probleem aan de hand van halfjaarlijkse cijfers van de laatste jaren toe. Voorts wordt gememoreerd de bouw van de overkapping tussen sterkerij en magazijn en de^^ kantine. De voorzitter vervolgt: „Als gevolg van over stromingen in Pakistan zijn de prijzen van de jutegrondstoffen in de loop van het afgelopen jaar aanzienlijk gestegen. Dit heeft echter dankzij de grote vraag naar juteprodukten, niet geleid tot enige stagnatie in de afzet. Wel heb ben de exceptioneel hoge prijzen en de prijs- schommelingen tot gevolg, dat de consument meer geneigd is over te gaan tot het gebruik van synthetica. We zijn wat dat betreft paraat en volgen de ontwikkeling op de voet. Wanneer we zo terugzien op het jaar dat voor bij ging, mogen wij tevreden zijn, al werden niet alle gestelde doeleinden bereikt en al heeft het de grootste moeite gekost de klanten naar wens te bedienen. Vaak bleek dit zelfs niet mo gelijk omdat er niet voldoende speelruimte was om aan de steeds groeiende vraag te voldoen. Deze tendens zal zich, naar het zich laat aan-^^ zien, in het volgende jaar voortzetten. Wij kun-^^ nen dan ook het jaar 1969, wat onze afzetmo gelijkheden betreft, met vertrouwen tegemoet zien." De voorzitter besluit dit jaaroverzicht met: „Wij willen niet eindigen zonder u allen te be danken voor hetgeen in het belang van het be drijf en daarmede in ons aller belang werd ge presteerd. In sommige afdelingen moest vaak onder hoge druk gewerkt worden om bepaalde orders op tijd klaar te krijgen, of om te zorgen dat alles tijdig de deur uitging. Een woord van waardering voor wat vaak on der moeilijke omstandigheden bereikt werd, is 8

Het Anker | 1969 | | pagina 8