Vakantie zonder tranen Tips die een bedorven vakantie kunnen voorkomen Een vakantie van reizen en trekken kan emotio nele risico's meebrengen. In „Het Beste" van mei staan een aantal nuttige adviezen, die kunnen voorkomen dat uw lang verwachte vakantie in het water valt. De psycholoog George Bach zegt dat na de grote vakantie meer mensen zijn hulp inroepen, dan in enig andere periode van het jaar. „Vakanties", zo zegt hij, „zijn traumatische ervaringen". Een gezin kan zo'n negenenveertig weken vredig sa menleven om tijdens de drie weken vakantie door ruzies uit balans te worden gebracht. Een vanzelf sprekende zaak, want wanneer het gezin bijna vierentwintig uur gezamenlijk reist en bijeen is, zijn er geen uitlaatkleppen. In het dagelijks leven is de man doorgaans ;acht uur naar zijn werk en heeft de vrouw ook haar vrije momenten. Een^ paar punten uit het artikel uit „Het Beste" halen^ wij aan. Beslis van te voren of de kinderen al of niet mee gaan. Verder is het verstandig om van te voren precies vast te stellen wat het vakantiedoel zal zijn. Is iedereen het met de plannen eens, dan is de kans op nakaarten gering. Wie gaat kamperen of er met een caravan op uit trekt, moet niet ver geten dat de vrouw moet koken, afwassen en was sen, maar dan onder moeilijker omstandigheden dan thuis. Kinderen vervelen zich al gauw in de auto, trein, vliegtuig of bus. Neem daarom wat lectuur of spel letjes mee om hen bezig te houden. Neem geen huisdieren mee, maar breng hen zolang in een goed asiel onder; probeer bezoeken aan schoon ouders tot een later datum uit te stellen. Verder is het vooral voor de man tijdens de vakan tie hoog tijd om de tijd te vergeten. U bent een vrij mens. Ga weg wanneer u zin heeft en rij geen honderden kilometers in ijltempo alsof uw leven er van afhangt. Het tegendeel is hoogstwaarschijn lijk waar. Wie om de een of andere reden thuis moet blijven hoeft tijdens zijn vakantie niet te treuren. Sluit de telefoon af. Ga lekker lui lezen en vul uw dagen met nieuwe bezigheden waar u gewoonlijk niet aan toe komt. 36

Het Anker | 1969 | | pagina 36