Autopuzzeltocht vrifdag 27 juni '69 Ongeveer twintig enthousiastelingen hadden zich opgegeven voor de autopuzzeltocht die op vrijdag avond 27 juni 1969, beginnende 19.00 uur, van start ging vanaf het Parkgebouw. De starters van deze tocht - welke tocht op de be kende deskundige manier door de heer M. Kreijkes was uitgezet - keken, ondanks vrouwelijk schoon dat er zich onder hen bevond (wij dachten even aan het snoepje van de week) zeer ernstig op de wekker, en ja, daar ging de eerste wagen, twee minuten later gevolgd door schrijver dezes, ver gezeld van een collega. Het begin scheen niet al te moeilijk, even links en dan weer rechts, maar ja, een groene bank kan al moeilijkheden opleveren. Eerst een echte bank en dan een bordje dat er op leek. Echter, een bank met hoofdletters betekent nu eenmaal iets anders dan de routebeschrijving „groene bank". Enfin wie het dacht te hebben gevonden, zat meteen al fout. De organisator rekende kennelijk al met on ervaren, of ander soort lieden: vijfentwintig straf - punten staan er gauw op de kaart. Gelukkig is een huisnummer iets dat je kunt lezen en na dat huis ging iedereen trouw rechtsaf. Geen moeilijkheden dus, maar, geachte lezers, toen kon het meesterbrein al weer zegevieren, want zoals u weet, een paar klompen bestaat uit een links en een rechts exemplaar; een argeloze rijder is echter al blij dat paar klompen te hebben ontdekt en denkt: ha, ik zit goed. Ik geloof dat het daarom heel slim is om zoveel mogelijk familieleden, etc. in je auto mede te nemen, want hoe meer zielen hoe meer gelegenheid om een juiste beslissing te nemen, althans bij een puzzeltocht. Al met al een aardige route in de omgeving van Enter, die via de weg Enter-Goor verder voert. Na enige O.A.D. haltebordjes, met 2 of 3 echte, al naar gelang, verplaatsten wij ons naar de plek waar in tijden van weleer Bello heeft getuft door het Twentse landschap. De tijdcontrole wordt ge volgd door een rasechte spinklos, waar voor de verandering rood garen op zit (niet in de batch geverfd), maar de spinklos is het kardinale punt waar het om draait, dus linksaf. Aan het einde van deze weg waren helaas enige bordjes D.L.W. weggehaald, waardoor enige ac- tievelingen in de buitenwijken van Goor terecht konden komen. Allen bereikten echter met meerl of minder oponthoud de weg Rijssen-Goor en ver dwijnen bij Jan de Sloper weer de binnenlanden in. De route voert door een prachtig landschap, gaat achter Hessenheem langs, 'n Pothook, 't nieuwe zwembad van Markelo, kruist de Rijksweg E 8 en belandt dan in de Stokkumer Esch. Een tijdcon trole in deze wonderschone streek bracht je weer tot de werkelijkheid van de puzzelrit. De borden bij de Schipbeek ,,10t" of „20t" leken er ook geplaatst voor deelnemers die nog nooit of nauwelijks hadden gepuzzeld, vandaar dat er wel eens een vergissing kon plaats vinden. Hoe het ook zij, en dat is de lof die ik gaarne aan de organisa tor toezwaai, je kwam altijd wel weer op de route terecht, al kon het je de nodige strafpunten kosten. Via de Larenseweg, de rode brievenbus, de Woe stenij, oversteek E 8, moest je komen bij punt 35, waar een tijdcontrole nog eens kon vaststellen of je met de goede snelheid had gereden, de juiste route genomen had, etc. Enige minuten hierna bereikte men de finish,' welke bij Café De Poppe was gelegen. Om tacti sche redenen had men de laatste 4 punten laten vervallen. Zo zoetjes aan druppelde iedere deelnemer bin nen, waarna men zich in de discussie stortte over de route die men had gereden. Unaniem was men van oordeel dat alles schitterend geregeld was. M. Kreijkes en zijn medewerkers kregen van col lega Reit terecht eerst een woord van dank voor de organisatie, waarna de prijsuitreiking plaats vond. Omstreeks half elf ging iedereen tevreden huiswaarts. 30

Het Anker | 1969 | | pagina 30