Rondleiding lagere scholen Een luid applaus voor onze vermoeide helden klonk op. Vlug naar de kleedkamer om zich te ver frissen en dan snel, heel snel naar de „Schanke" waar het bier in het vat lag te wachten. Een uurtje werd daar gezellig doorgebracht, onder het genot van schuimend en bruisend gerstenat, van frikadellen, ijs enz. enz. Wij hadden echter zoveel vocht en gewicht ver loren, dat besloten werd in De Poppe nog ergens aan te leggen om de inwendige mens verder te versterken. Daar lieten zich de uitsmijters, ballen gehakt en biefstukken goed smaken en met enige tegenzin werd tenslotte toch de reis naar huis weer aanvaard. Allen, die zijn meegeweest zullen het een prettige tocht hebben gevonden, niet zo zeer vanwege de moeizaam bevochten overwinning, maar vooral om de prettige verstandhouding onderling en het gezellig met elkaar uit zijn. De pers in actie.... De rondleiding, die ieder jaar voor de hoogste klas van de lagere scholen wordt georganiseerd, blijft een succes. De schoolhoofden die hun klas vergezellen tijdens de rondleiding, kunnen zo langzamerhand het pro- duktieproces wel dromen. Maar het gaat om Ac kinderen en die zijn ieder jaar weer nieuw. Dit jaar hebben we in totaal 577 kinderen en 27 onderwijzers(essen) op bezoek gehad. De rond leiding begint altijd met een uitvoerige uitleg over de gang van zaken in de fabriek. De uitleg wordt onder het genot van een kopje koffie, d.m.v. een schema en een tentoonstelling op onze Huishoud school gegeven. De bedoeling hiervan is om de kinderen goed voor te bereiden, zodat ze er tenminste iets van begrij pen als ze in de fabriek de verschillende machines kunnen bekijken. Na de eigenlijke rondleiding door de fabriek, ko men ze dan weer terug in de Huishoudschool en wordt aan de kinderen gelegenheid gegeven om vragen te stellen. Van het vragen stellen wordt druk gebruik ge maakt. Er zijn vragen die steeds weer bij iedere klas naar voren komen, b.v.: „Hoeveel mensen werken er bij Ter Horst Co.?" en „waarvoor dienen de bakken met water in de torens?" Er zijn ieder jaar ook erg leuke ervaringen^jn heeft één klas dit jaar een poosje na de rondleicffg een enquête gehouden. Wij kwamen er goed af, alleen vond één kind het erg onaangenaam dat het op de verwarming had moeten zitten omdat er geen stoelen genoeg waren. Dezelfde klas brengt ook ieder jaar een zanghulde aan de rondleiders. Het lied over „Salland" wordt met overgave ge zongen. Als wedstrijdje hebben we dit jaar een tekenwed strijd gehouden. Het is opmerkelijk hoeveel ver schillende onderwerpen gekozen zijn. Per school werden 3 prijsjes beschikbaar gesteld. De prijzen zijn gewonnen door de volgende kinderen:

Het Anker | 1969 | | pagina 28