Hete strijd in Borghorst Op zaterdag 14 juni werd in Borghorst de voetbal wedstrijd gespeeld van ons Ter Horst-elftal tegen het elftal van de textielfabriek Wattendorff. Deze wedstrijd was reeds lang in de pen en zou Wattendorff gelegenheid moeten geven revanche te nemen voor de nederlaag die verleden jaar in Rijssen werd geleden. Met vertraging van bijna een half uur vertrokken wij tegen 2 uur van het stationsplein met een ko- lonne van 7 auto's. De koploper zette er, gezien de vertraging, aan vankelijk flink de sokken in, wat tot gevolg had dat het konvooi niet goed bij elkaar kon blijven. Bovendien werden in Enschede verschillende routes genomen al naar gelang men zich aan de A.N.W.B.-aanwijzigingen hield of liever de kort ste en snelste verbinding naar Gronau aanhield. Maar aan de grens was alles toch weer bij elkaar, behalve een verloren schaap dat men na Hengelo niet meer had gezien. De grenscontrole hield niet lang op en nu voorop gegaan door een auto met een meer bezadigd man De toss aan het stuur reden wij goed bij elkaar blijvend naar Borghorst waar wij het Herman Fründstadion zonder veel moeite vonden. Wij hadden ons ondertussen wel enige zorgen ge maakt over het gezelschap B B dat wij nog steeds niet hadden teruggezien en dat maar liefst, en dat was het ergste, twee goede voetballers tel-^k de. Stel dat ze door pech niet zouden komen op- dagen dan zouden wij, rekening houdend met onze reserve, met 10 man moeten spelen. Maar zie, toen wij tegen half vier het parkeerter rein van het stadion opreden, wie stonden daar ons met grijnzende gezichten op te wachten? Na tuurlijk de vermisten, die een wat langere, maar snellere weg over Hengelo, Oldenzaal, Ochtrup hadden genomen. Terwijl onze supporters en vooral supportsters plaats namen op de tribune, bereidden de beide elftallen zich voor op de strijd. De verwachtingen waren hoog gespannen, vooral omdat er geruchten in omloop waren, dat na af loop een groot vat bier leeggemaakt moest worden. Maar eerst moest er gestreden worden en terwijl ons publiek zich in de schaduw neerliet en het zich gemakkelijk maakte, begon daar op het groene veld in de brandende zon de wedstrijd. Wat zijn daar een zweetdruppels gevallen, hoeveel kilo's kostelijk gewicht zijn daar verloren gegaan, wat is daar gezwoegd en gesteund, wat een moed^^ en volharding werd daar den volke getoond. Maar laten wij ons niet verliezen in lyrische be schouwingen maar trachten een enigszins redelijk verslag van de strijd te geven. Ter Horst zat er direct al flink op en toonde, hoe wel individueel gezien zwakker, toch enig over wicht, hetgeen al vrij spoedig resulteerde in een doelpunt van Freek Smit. Bij de Duitsers wilde het niet best vlotten, mede dank zij onze robuuste verdediging. De Duitse keeper, een ronde figuur, stond ken nelijk wat onwennig in zijn doel en toonde aan vankelijk neiging zich zoveel mogelijk op de grond 26

Het Anker | 1969 | | pagina 26