Meikamp 24 Op de Veluwe y De visafslag Het meikamp dat ook dit jaar weer werd gehouden als beloning voor jongens die een diploma behaal den van de „opleiding weverij", „Betex" of „Be- metel", is ook dit jaar weer een succes geweest. Het kamp is gehouden op 19, 20, 2jl en 22 mei j.L, wederom in Hierden in vakantieoord „De Woud stee" (post Harderwijk). Dit was al het 4e jaar dat we naar Hierden gingen. Dit geeft geen moeilijk heden omdat ieder jaar weer nieuwe jongens aan het kamp deelnemen, jongens die nog niet eerder in „De Woudstee" geweest zijn. Het kamp valt steeds weer bijzonder bij de jongens in de smaak. Dit komt ook vooral omdat de jon gens hier worden ondergebracht in bungalows, waar ze zelf een kopje koffie kunnen zetten enz. Met het weer hadden we het deze 4 dagen niet getroffen. Het regende voortdurend en het was bovendien erg koud. Het viel op dat de leiders meer last hadden van het slechte weer dan de jongelui. De jongens praten helemaal niet over het weer en trokken zich van „dat beetje regen" weinig aan. Het slagen van dit kamp was ook voor een belang rijk deel te danken aan de aanwezigheid van een grote groep Amsterdamse meisjes en jongens. Mensen die nogal een zwaar hoofd hebben in de toekomst van de hedendaagse jeugd zouden zo een kamp maar eens moeten meemaken. Zij zou den verbaasd tot de conclusie komen dat het alle maal nog best meevalt. De Amsterdammers en de Rijssenaren gingen erg rustig met elkaar om en de verstandhouding was prima. 's Avonds werden gezamenlijk spelletjes gedaan, zoals „Bingo", enz. Overdag hebben we, omdat het zo koud was, tochten gemaakt over de Veluwe. Een van de hoogtepunten is wel het bezoek geweest aan de skelterbaan van Ermelo. In de wedstrijd die we

Het Anker | 1969 | | pagina 24