iwÊêtm haken bevestigd zijn. Onderaan de paternoster wordt het zeelood bevestigd, de haken worden voorzien van zeepier en het hele zaakje wordt de zee ingezwiept. Even wordt er gewacht tot het lood op de bodem ligt, dan wordt de lijn strakgedraaid. Men voelt Anu aan kleine rukjes in de pols of men beet heeft, waarna de vis moet worden aangeslagen en bin nengehaald. Het is op deze manier mogelijk meerdere vissen tegelijk te vangen, een „tripletje" is geen zeld zaamheid. Op onze tocht werd door één der erva ren vissers zelfs een tropische vis gevangen (zie foto). De schipper komt op gezette tijden boven met de koffie en ook verdwijnen zo nu en dan wat vissers in het roefje om daar hun geluk te beproeven. Eén van deze knapen viste m.i. wel op zeer rare manier: hij gooide zijn tuigje in het water - ver dween in het roefje - kwam terug - sloeg aan en: ving geheid iedere keer wat! Als lekenvisser heb ik ook bijzonder genoten van het uitzicht op zee en de soms fantastische wol kenformaties. Het schijnt zelfs voor te komen, dat er mensen meegaan die zelf helemaal niet vissen, maar meegaan om een dagje op zee door te bren gen! •Tegen vieren werden de hengels weer opgeborgen en de vangst geteld. Soms worden op zo'n dag wel 50 vissen per man gevangen, maar nu kwamen zelfs de ervaren rotten niet verder dan 25 stuks. De terugtocht verliep gunstig en al spoedig liepen we de haven van Harlingen binnen. Daar dronken we nog een kopje koffie en na de schipper bedankt te hebben, werd de terugreis aanvaard. Tegen zeven uur arriveerden we op 't Schild, moe, maar echt voldaan. Het was een prachtige dag geweest. Omdat wij hier tussen de bossen zitten kan ik u echt raden eens zo'n zilte dag mee te maken. Of u nu aan sportvisserij doet of niet, dat maakt geen verschil. U bent een dagje uit en dat is goed voor u! Haven in zicht Twee tegelijk 21

Het Anker | 1969 | | pagina 21