Men kan de mensheid verdelen in twee groepen, nl. zij, die aan sportvisserij doen en zij, die dat niet doen. Daarom staat boven dit artikeltje dan ook een kop die maar zijdelings betrekking heeft op de „visserij", anders slaat het niet-vissend deel der mensheid dit artikeltje over en dat is niet de be doeling! De heer Vlogtman had nl. voor Ter Horst Co. een dagje zeevissen georganiseerd en daar wou ik u iets over vertellen. Ervaren zeevisser als hij is, had hij me met verhalen over deze sport over gehaald om ook eens mee te gaan. Een visuitrus- ting aanschaffen was niet nodig, zo verzekerde hij mij, die kon tegen een kleine vergoeding in Har- lingen worden gehuurd. Zo kwam ik tegen 4 uur zaterdagmorgen al op 't Schild, vanwaar we met ongeveer 35 man per bus zouden vertrekken. Na nog iemand van huis te hebben gehaald die zich tóch had verslapen, togen we om half vijf op pad. Nog lekker nasoezend achterin de bus en maar half luisterend naar de gesprekken van de aanwezige ervaren zeevissers, werd toch gaandeweg mijn verbazing gewekt. Meestal immers, als men vis- De gebroeders Vos sers hoort praten, wordt er rijkelijk gebruik ge maakt van de bovenste ledematen om één en an der wat duidelijker te maken. Zo niet hier. Waar schijnlijk liggen de maten van bot en schol zó vast, dat hierover niet kan worden geredetwist. Wel echter over de hoeveelheid gevangen vis en hoe dichter we Harlingen naderden, des te ongeruster ging ik me maken of het kleine plastic emmertje van mij wel voldoende zou zijn voor de nog te van gen vis. Na ongeveer anderhalf uur rijden arriveerden we in Harlingen en na enig zoeken werd onze schip per gevonden. De groep werd verdeeld over twee boten en de gehuurde hengels uitgereikt. Onze boot bleek een klein, maar stevig ding te zijn, dus dat was ook al weer een zorg minder en spoe dig draaiden we de haven van Harlingen uit om ca. 2 km uit de kust voor anker te gaan. De zeepieren werden verdeeld, per man een bakje, d.i. 100 pieren, en het vissen kon beginnen. Een oude rot had me intussen uitgelegd hoe de hengel werkte. Deze bestaat uit werphengel met molen, met onder aan de nylon-lijn een 3- of 4-haaks pa ternoster, d.i. een lijntje waaraan zijlijntjes met Een bijzondere vangst 20

Het Anker | 1969 | | pagina 20