Reclukatepers op reis Op zaterdag 31 mei j.l. maakte de reisclub van het kantoor- en technisch personeel haar jaarlijkse uit stapje. Het voor de deelnemers zorgvuldig geheim gehou den reisdoel was ditmaal Düsseldorf en omgeving. De ervaring heeft geleerd dat de meeste leden van de reisclub er niet van houden een al te uitgebreid programma voorgeschoteld te krijgen, ze nemen er liever hun gemak van en zien meer in het ge zellig met elkaar op stap gaan, dan in het zich haasten van het ene evenement naar het andere. Het driemanschap had, hiermee rekening hou dend, de reis vrij eenvoudig gehouden. Om ongeveer 7 uur vertrokken wij vanaf het kan toor, over Winterswijk, Borken en bereikten wij Raesfeld waar wij in het bekende slot koffie dron ken. Er was voldoende tijd om daar nog even wat rond te wandelen en het slot met zijn fraaie bij gebouwen van alle kanten te bezichtigen. Daarna reden wij via de autobahn naar Düsseldorf waar de bus ons om ongeveer 11 uur afzette aan de Rheinufer. Volop tijd om te winkelen, maar helaas ook nogal wat regen, een flinke stortbui zelfs, wat ons echter niet verhinderde de mooie etalages te bewonderen in het bijzonder natuurlijk op de Königsallee. Door al die nattigheid was, jammer genoeg, het zitten op een terrasje er niet bij. Om half twee werd een boottocht gemaakt naar het meer noordelijk gelegen Kaiserswerth, waai de bus ons weer zou ophalen. Imposant was het scheepsverkeer op de Rijn, waar wij diepliggende vrachtschepen van allerlei natio naliteiten zagen die moeizaam stroomopwaarts voeren of met iets meer gemak, met de stroom mee. Kaiserswerth is een zeer oud stadje aan de oever, waar nog ruïnes te vinden zijn van een kasteel van Frederik Barbarossa en in het stadje zelf een aan tal fraaie historische gevels. Van Kaiserswerth reden wij naar Minidomm ge legen aan de kruising Bundesstrasse 1 - Autobahn bij Breitscheid. Minidomm is de tegenhanger van het Madurodam in Den Haag. Wij vinden er natuurgetrouwe na bootsingen van de mooiste en uit het oogpunt van de historie interessante bouwwerken in Duitsland. Aan sommige van deze miniaturen was jaren ge werkt, aan de kathedraal van Ulm zelfs 7 jaren met een kostenbedrag van DM. 750.000, Natuurlijk was er ook een haven en wel die van Bremen met aan de kaden liggende of varende o.a. de vlaggeschepen van enkele grote internatio nale rederijen. Na in het restaurant een verversing te hebben ge bruikt verzamelden wij ons weer bij de bus en nu viel dan alleen nog te raden waar wij ons diner zouden hebben. Het bleek de Schweizer Stube in Eibergen te zijn waar ons een heerlijk en overvloe dig maal wachtte. Met ons gezelschap van 36 personen werd dat een gezellig etentje, waarbij de stemming er goed in zat en aan de tafel de nodige eer werd bewezen. Voor we er goed erg in hadden was het al weer tijd om op te stappen. Voldaan kwamen wij tegen half elf in Rijssen aan en met een „tot de volgen de keer" werd afscheid van elkaar genomen. Een blik op de Rhein bij Kaiserswerth 18

Het Anker | 1969 | | pagina 18