Ideeenbus BESCHERM U De resultaten van de gedurende de laatste tijd ontvangen voorstellen uit de Ideeënbus waren als volgt: Een werknemer uit de Batchingkamer kreeg voor een voorstel dat niet overgenomen kon worden een aanmoedigingspremie van 2,50. Voor het beter laten lopen van de spreaders in de Batchingkamer werd door 2 monteurs uit onze C.W. voorgesteld om een centrale smering op de uitvoerrollen aan te laten brengen. Waar uit een praktische proef gebleken was, dat dit voorstel arbeidsbesparend werkt ontving ieder van hen een beloning van 20,-. In de Kalanderij werd aan indieners van voorstel len die niet overgenomen konden worden aanmoe digingspremies uitgereikt en wel van resp. 2,50 en 10,-. Ook ontving de commissie uit de Weverij Geurne een voorstel tot verandering van de wijze van be vestiging van de bodemplaten van bepaalde weef getouwen. Dit werd beloond met een bedrag van 100,-. Voorts werd nog uit de afd. Spinnerij een idee ontvangen aangaande het plaatsen van olienipples in de bandspangewichten van de falaspinmachi- nes. Hierover kon de inzender op kantoor 60,- in ontvangst nemen. De medewerkers uit de Viltmakerij spanden in de afgelopen periode de kroon wat het aantal inge zonden ideeën betreft. Vermoedelijk speelt het feit, dat dit onze „jongste" afdeling is hierbij een niet onbelangrijke rol. Hier komen de ideeën van de viltmakers dan: Het voorstel om de krassepennen van de vilt- machine recht in de hakker te zetten i.p.v. schuin werd beloond met een premie van 15,-, terwijl de indiener van een idee om de vaste bronzen la gers van de stikmachines in deze afdeling verstel baar te maken 50,- uitgekeerd kreeg. Iemand anders stelde voor om op de kanten van de viltmachine een apparaatje te zetten. Hierdoor worden de lagen stof zo op het doek geschoven, dat de kanten gelijk blijven. Het proef apparaatje bleek te voldoen zodat een premie van 40,- aan de inzender ten deel viel. Er is ook een aanmoedigingspremie van 15,- uit gereikt aan een werknemer uit deze afdeling; het ingediende voorstel kon, alhoewel goed doordacht, niet overgenomen worden waar het geen oplossing van het betreffende probleem bood. Praktisch was het idee van de 2 reparateurs dat zij samen indienden en waardoor het optrekken van de flexibele- en zaagtandgarnituur voortaan op een meer arbeidsbesparende wijze kan geschieden. Dit voorstel bracht ieder van hen een beloning op van 100,-. 17

Het Anker | 1969 | | pagina 17