Onze tocht met de gepensioneerden op woensdag 4 Juni 't Was weer zover, de dag van het jaar voor de gepensioneerden. Samen op reis, waarheen, wat voor weer? Om bij het laatste te beginnen, het weer leek re delijk, bewolkt en koel, maar dat is altijd nog beter dan zo heel warm wanneer men in de autobussen moet zitten. In ieder geval, 't regende niet al leek het nu en dan wat dreigend. Totdat uitgerekend om half een alle sluizen wer den opengezet om alle hemelwater dat ter beschik king leek over onze hoofden uit te plensen. En dat duurde tot één uur. Letterlijk iedereen die onder weg was werd hierdoor overvallen en zo kwamen er heel wat mensen poedelnat in de bus. Precies 1 uur werden we door wachtmeester De Leeuw door de stoplichten geloodst en kon onze karavaan, bestaande uit 7 bussen en 6 auto's de reis aanvangen, richting Wierden. En zie het werd droog en het bleef droog, zodat wij ten volle van de mooie omgeving die wij pas seerden konden genieten. Onze route ging langs de rondweg voor Almelo naar Geesteren, Vasse, Ootmarsum, Denekamp, Oldenzaal naar Deur- ningen, waar wij iets daar buiten aanlegden bij Café-Restaurant Luttikhuis. Daar was een heel grote zaal waar we zeer ruim konden zitten. Nauwelijks binnen begon het weer te gieten, wat weer niet erg was, maar de mensen wel verhin derde om eens even de benen in de tuin te strek ken of wat buiten te zitten. Wel jammer, maar( om over heen te komen. Per slot weten we ons in Nederland bij een buitje neer te leggen. Na het nodige geestrijke vocht en/of sorbets werd na twee uur samen zijn de zitting opgeheven en vertrokken we weer om langs het vliegveld naar Enschede te gaan, verder over Usselo, Boekelo, Beckum naar Delden om even stil te staan bij kas teel Twickel. We begonnen de stal te ruiken en re den over Bornerbroek en Enter weer naar Rijssen, waar 't Parkgebouw - als altijd als slotakkoord weer op ons wachtte. Dit jaar was het aantal mensen dermate, dat de heer Mensink zelfs het podium voor ons ingericht had. Nu moet het niet erger worden want dan groeien we uit het Parkgebouw en dat zou jammer zijn. 't Was er als altijd weer heel gezellig. De heer Een kaart naar huis Is mijn pet al terecht? y 14

Het Anker | 1969 | | pagina 14