reserveerd wordt, dit punt is bij de directie in behandeling. 4. Mededeling van de directie De voorzitter deelt mede, dat de directie be sloten heeft om van de loonstrook die volgens de C.A.O. beschikbaar is, 2°/o te gebruiken. Het ligt in de bedoeling om enerzijds de lonen te verhogen, anderzijds om waar nodig de tarie ven die in de loop van de jaren uitgelopen zijn, te corrigeren. In dit verband wordt er ook geantwoord op de vraag betreffende de uurlonen van de touwstel- lers. Ook deze groep zal 2°/o verhoging krijgen. Gevraagd wordt of de loonstrook wel gebruikt mag worden ter correctie van de tarieven. 5. Bespreking werktijdregeling na 31 maart 1969 Evenals tijdens de bespreking van dit punt in de vergadering van 13 december 1968, zijn er ook nu een aantal leden dat zich verzet tegen handhaving van de huidige regeling. Er wordt o.m. gesteld dat overwerken een uit zondering behoort te zijn; in dit bedrijf is het echter een vaste regeling geworden. De voor zitter repliceert dat dit de wens van de werk nemers zelf is. Wanneer wij de arbeidstijd gaan verkorten, komt er een lawine van protesten los. Dat er altijd overgewerkt kon worden is het gevolg geweest van de gunstige positie van het bedrijf; laten wij daar dankbaar voor zijn, aldus de voorzitter. De arbeidsmarkt is op dit ogen blik erg krap, d.w.z. dat er vrijwel geen aanbod is van mensen die werk zoeken. Het is dus zaak dat we met het huidige personeelsbestand de vereiste produktie proberen te halen, derhalve wil het bedrijf de mensen die dit willen, graag in de gelegenheid stellen om overuren te maken. Uiteindelijk blijkt de meerderheid voor hand having van de bestaande regeling te zijn. 6. De heer V. K. Pavlicek brengt verslag uit van de vergadering van de Kleine Commissie. Er is o.m. gesproken over de werkkleding. Daar het overleg over een eventuele nieuwe regeling nog niet afgerond was, heeft men voorlopig de bestaande procedure gevolgd. De heer Pavlicek leest een brief voor van het Koningin Wilhelminafonds voor waarin men voor de jaarlijkse gift van werknemers en di rectie hartelijk dankzegt. Voorts wordt gevraagd of er veranderingen t.a.v. de winstdelingsregeling mogelijk zijn. De voorzitter antwoordt dat de statuten van de N.V. dit niet toestaan. 7. Rondvraag Een der leden merkt op dat het aftekenen van de snipperkaarten niet in alle afdelingen op ge lijke wijze zou geschieden. Toegezegd wordt dat de afdelingsbazen een mededeling zullen ontvangen waarin een en ander nogmaals uit eengezet zal worden. Besloten wordt, om op een desbetreffende vraag' in de kantine bordjes te plaatsen die het vloe ken tegen moeten gaan. Gevraagd wordt of het mogelijk is, dat bepaalde mensen continue de nachtploeg kunnen krijgen, dit om het mogelijk te maken dat de mensen die niet meer in de nachtploeg mogen werken, toch op hun eigen machines kunnen blijven staan. Geantwoord wordt, dat dit wel mogelijk is, doch dat er in de praktijk niet veel van te recht zal komen, omdat het vaak tijdelijke kwesties zijn. 8. Niets meer aan de orde zijnde dankt de voor zitter de leden voor hun komst en sluit hij de vergadering. donderdag 3 april 1969 Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanow- ski, J. H. Seppenwoolde, J. Spenkelink, A. Borkent,( J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. W. Baan, A. H. Wennemers, W. Companje, C. Wessels, G. Tijhof, J. Leussink, J. W. Pongers, J. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. Afwezig de heer J. Niks. 1. Opening 2. De voorzitter deelt de vergadering mede, dat op 2 april een aandeelhoudersvergadering ge houden is, waarin besloten is om over 1968 3"/» winstdeling uit te keren. Het jaar 1968 was, mede dankzij de medewer king van de Ondernemingsraad een goed jaar. De aandeelhouders hebben gisteren de hoop 12

Het Anker | 1969 | | pagina 12