14 5. Mededeling van de directie De voorzitter deelt mede dat de directie het besluit genomen heeft om buitenlandse gast arbeiders aan te trekken. Hij licht vervolgens toe waarom dit besluit genomen moest worden. Dit geschiedt aan de hand van cijfers betreffen de de spin- en weefcapaciteit op dit moment. Het ligt in de bedoeling dat de heer Pavlicek naar Turkije zal gaan om de mensen daar ter plaatse te selecteren. Wanneer de selectie klaar is, vindt er een medische keuring plaats, waarna het arbeidsburau aldaar zorg draagt dat de ver eiste papieren in orde gemaakt worden. Er gaat enige tijd overheen alvorens alles geregeld is. Dat het besluit van de directie nu gevallen is, wordt mede veroorzaakt door het feit dat ver schillende garenleveranciers ons in de steek laten en niet voldoen aan de met hen over- eengekomen contracten. We moeten wel willen we niet verder achterop raken. Naar aanleiding van hetgeen de voorzitter zo juist in de vergadering gebracht heeft, komen er allerlei vragen. Worden deze mensen op de zelfde voorwaarden aangenomen als dat bij de Nederlandse werknemers het geval is? De heer Pavlicek antwoordt dat het verplicht is om met deze mensen een 1-jarig arbeidscontract te slui ten. In dit contract zijn allerlei bepalingen ver der verwerkt, als b.v. de huisvesting, het loon enz. Op een vraag betreffende vakantie- en snipperdagen wordt geantwoord, dat deze men sen al hun vrije dagen in één periode opnemen. Dit geschiedt wanneer zij met vakantie naar huis gaan. Voorts wordt er gevraagd waar deze mensen tewerkgesteld zullen worden. De voorzitter antwoordt dat zij, wanneer zij ingewerkt zijn, in drie ploegen tegenover elkaar zullen komen. Dat zullen machines in de Boomkamp worden. Er zullen maar heel weinig mensen overge- plaatst moeten worden. Het zal alleen een ver schuiving van de ene machine naar de andere zijn. De voorzitter zegt dat hij het jammer vindt dat deze vergadering door de tariefcursus niet gis teren gehouden kon worden. Daardoor hebben wij gisteren de districtsbestuurders al ingelicht. De heer H. Jordaan vraagt daarna de instem ming van de O.R. met dit directiebesluit. 6. Rondvraag Besloten wordt om de helft van de nog gereser veerde snipperdag vrij te geven. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. woensdag 19 maart 1969 Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanow- ski, J. H. Seppenwoolde, J. Niks, J. Spenkelink, A. Borkent, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. W. Baan, A. H. Wennemers, W Com- panje, G. Wessels, G. Tijhof, J. Leussink, J. W. Pongers, J. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. 1. Opening 2. Notulen van de vergadering van 11 febr. 1969 Een opmerking destijds gemaakt over het ar beidscontract met de Turken wordt alsnog op genomen. Verder geen op- of aanmerkingen. 3. Beantwoording van de vergadering van 13 de cember 1968. - de vraag betreffende de koude in de batching- kamer. Gebleken is, dat de branddeur, die normaal gesloten dient te zijn, regelmatig open staat. Dit is niet toegestaan en daarom zal het aangeduide euvel wel opgelost zijn. - op de vraag over de vergoeding van de ca- renzdag bij ongevallen wordt geantwoord, dat ziekte en ongevallen nu gelijk getrokken zijn. Onderscheid wordt er derhalve niet ge maakt. De voorzitter licht toe dat er momen teel aan vrijwillige en verplichte sociale ver zekeringen 55°/o op het bruto loon betaald moet worden en dat daarom geen extra voor zieningen meer te treffen zijn. Aansluitend op een opmerking over het ziek tepercentage merkt de voorzitter op, dat hij er niet voor is om een aanwezigheidspremie in te stellen. - de vraag over de lonen van de touwstellers zal straks aan de orde komen. - Een der leden komt nog terug op een aantal opmerkingen zijnerzijds t.a.v. het personeels beleid en andere secundaire arbeidsvoorwaar den. Wat betreft de drankautomaten in het bedrijf, naast de koffie die in de kantine ge-

Het Anker | 1969 | | pagina 11