Afscheid G. H. Lensink Bezoek aan de auto racebaan Op 30 december hebben wij afscheid genomen van onze kantoorportier G. H. Lensink wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De voltallige Directie was hierbij aanwezig en nog menig woord werd gesproken over al die jaren dat de heer Lensink zo direct bij het kantoor be trokken was en waar wij hem beslist missen. In 1921 kwam hij in dienst en hij was 8 jaar in de batchingkamer werkzaam. Na zijn ongeval heeft hij 30 jaar lang voor kantoor de post- en bood schappendienst verzorgd om na de pensionering van de heer Sanderman zijn plaats als portier in te nemen. In al deze 48 jaren dat hij bij ons werkte is de heer Lensink slechts één week ziek geweest en wij hopen dan ook, dat deze goede gezondheid nog in lengte van jaren mag voortduren, zodat hij nog lang van zijn pensioen mag genieten. Met veel te hoge snelheid kwam wagen no. 7 op de bocht af. Met een schok realiseerde de bestuurder zich de gevaarlijke situatie en in een reflexbewe ging werd het gas weggenomen. De wagen storm de de bocht in. Hoewel de snelheid door tegen stroom op de motor sterk terugliep, helde de wagen gevaarlijk over. Even leek het of no. 7 uit de bocht zou vliegen, maar de bestuurder, nu weer geheel geconcentreerd, gaf snel weer gas en slippend op twee wielen kwam de wagen de bocht weer uit en spoot het rechte eind weer op. Ondanks dit mee vallertje werd het gezicht van de bestuurder er niet vrolijker op toen de luidspreker meedeelde dat no. 6 nu 2 ronden voorsprong had genomen op no. 7. Even snel opkijkend zag hij no. 6 weer aan kon^P stormen. Natuurlijk, iedere deelnemer wist al gauw dat wagen no. 6 het snelst was, maar met een snelle wagen zijn de risico's ook groter. Een bestuurder die snel reageert kan op baan 6 een behoorlijk aan tal ronden uitlopen of een achterstand wegwerken. Bovenstaande speelde zich af toen we voor de tweede keer met een aantal mensen een bezoek brachten aan de miniatuur autoracebaan in En schede. Een bezoek aan deze baan is echt de moei te waard. De baan wordt voor een paar uur ge huurd en dan kan men de wedstrijd organiseren zoals men wil. Er zijn 8 banen naast elkaar en een wedstrijd bestaat hieruit, dat iedere deelnemer iedere baan 1 x moet rijden. De tijdsduur kan men 6

Het Anker | 1969 | | pagina 6