De nieuwe puzzel Oplossing vorige puzzel We hebben ditmaal weer eens iets heel anders ver zonnen, een semi-cryptogram, een soort geheim schrift dus. Het klinkt erg gewichtig maar zo moeilijk is het nou ook weer niet. Het gaat er om 21 woorden te vinden aan de hand van de 21 aanduidingen die u hieronder ziet. U zult bemerken dat de gevraagde 21 woorden delen zijn van evenzovele spreekwoorden of zegswijzen. Om het iets gemakkelijker te maken, vertellen wij u nog, dat de beginletters van de 21 woorden van boven naar beneden gelezen, ook weer een spreek woord opleveren. Daar gaan we dan: 1. dat schaadt inderdaad! 2. zouden deze bezems schoner vegen? 3. als je dit op je hoofd hebt, wees dan voorzichtig 4. zou u niet liever iets anders voor uw geld kiezen? 5. als hij maar vliegt, vindt hij wel wat. 6. maakt macht. 7. in dit geval wordt de wet gebroken. 8. spreek niet over hem, zonde van zijn staart. 9. meet u met twee? Dat is niet eerlijk! 10. die zul je onder je gras vinden! 11. heeft dat dier zulke mooie kinderen? 12. als je de geit spaart, laat hem dan ook maar heel. 13. die kan soms heel schraal zijn. 14. een slecht gebit met al dat goud, maar wel vroeg! 15. moet de waarheid er nou zó bijlopen? 16. die hoge omes staan wel op de tocht. 17. die roem is geen odeur! 18. die maand heeft een roerend slot. 19. zou u in zo'n toren willen huizen. 20. met die zon er vandoor gaan? nooit! 21. wat een eigenaardig recht op een schip! Gevraagd worden dus de 21 woorden en het spreekwoord uit de 21 beginletters. Oplossingen inleveren bij de Redactie vóór 1 mei a.s. De kruiswoordpuzzel uit Anker nr. 133 heeft 12 oplossingen opgeleverd. Helaas zijn velen gestrui keld over 60 vertikaal en 62 horizontaal. Ze vulden in TO voor het element en strop voor lus, in plaats van Ti (het element Tiaan) en strik. Onder de 4 goede inzenders werden de prijzen bij loting als volgt verdeeld: 1. W. Baan, Spinnerij Beek, loonnr. 3876, 2. G. Hofman, Weverij Bijvank, loonnr. 6951, 3. A. J. Nijland, gepens. Middeldijk 5, 4. E. J. Beverdam, gepens., Rijssensestraat 103a.1 Op de puzzel uit het Kerstnummer kwamen 18 in zendingen, ook niet om op te pochen! Alle inzen ders hadden de juiste oplossing gevonden: „Niet het woord maar de daad telt". Ook hier moest dus geloot worden. De volgende namen kwamen uit de bus: 1. A. Nijland, gepens., Middeldijk 5, 2. E. J. Beverdam, gepens., Wierdensestraat 103a, 3. G. Kreijkes, gepens., De Steege 16, 4. F. J. Smit, Centrale Werkplaats, 5. Mevr. Wijting, gepens., Molendijk 23. De prijzen kunnen weer afgehaald worden bij de afdeling Personeelszaken. 16

Het Anker | 1969 | | pagina 16