diegenen die op papier-spoelen niet op tarief staan. De heer Torn voegt hieraan toe, dat men echter be zig is met het op tarief zetten van papier-spoelen. De Voorzitter zegt dat e.e.a. onderzocht zal worden en vraagt of hetgeen de heer Beunk zegt inderdaad alleen papier-spoelers betreft. De heer Beunk zegt dat dit ook wel op jute is, waar op de heer Torn vraagt of dat dan niet speciaal ver koopgaren betreft, waar nog geen tarief voor is? De heer Beunk zegt dat dit niet het geval is, het be treft gewoon jutegaren voor copsen. De heer Pavlicek vraagt wie dit dan is. De heer Beunk zegt dat hij die naam niet kan noemen, maar dat dit wel na te kijken is op het loonbureau. De Voorzitter zegt dat wanneer de heer Beunk hier geen naam wil noemen, wij dit niet verder kunnen behandelen en dat dit punt geschrapt zal worden. De heer Kochanowski vraagt of er in de Batching- kamer voor het sjouwen van de spreaderrollen geen truck kan komen, zodat men dan geen 40 a 50 keer met de karren behoeft te sjouwen, het gaat om de sjouwers van Batchingkamer Bijvank. De heer Kochanowski zegt dat wanneer men naar de dokter gaat 's morgens tegen 7.15 uur men niet eerder op zijn werk kan zijn dan pl.m. 10 uur, men heeft dan 2 uur schade. De heer Wennemers zegt dat men hiervoor in Nijver- dal een regeling heeft, daar worden de mensen door de huisarts opgeroepen. De Voorzitter zegt dat men vroeger een briefje mee kreeg voor de huisarts die dit dan aftekende, maar dit willen de artsen niet meer doen. Er waren toen ook enkele werknemers die zeiden dat ze naar de dokter gingen, maar dan werden ze op de markt aange troffen. De heer Wennemers meent dat men dit verzuim toch wel vergoed zou moeten krijgen. De Voorzitter zegt dat dit wel gebeurt wanneer iemand naar een specia list moet. De heer Seppenwoolde zegt dat we aan dit punt wel aandacht moeten besteden. Bij Dr. Huis man kan men volgens hem een nummer gaan halen. In Nijverdal is het zo, dat, wanneer de dokter met zijn spreekuur klaar is, hij de mensen belt uit een be drijf. De heer Companje zegt dat iemand een idee inge leverd had betreffende goedkope benzine, in de brief die hij kreeg, stond dat dit eventueel een punt voor de O.R. was. De Voorzitter zegt dat hij hierop geen antwoord kan geven. De heer Seppenwoolde heeft nog een vraag betreffen de vaten die buiten staan bij de Batchingkamer Beek. Kan hier geen afdak komen? De betreffende man moet nu in weer en wind met deze vaten werken; vooral bij de naderende winter vormt dit een bezwaar. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de Voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hij hiermede de vergadering. Ondememingsraadsvergadering, gehouden op woens dag 23 oktober 1968, 's morgens om 11.30 uur in de grote vergaderzaal van het kantoor. Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanowski, J. Niks, J. Spenkelink, A. Borkent, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. W. Baan, A. H. Wen nemers, W. Companje, G. Wessels, G. Tijhof, J. W. Pongers, Js. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Tom. Afwezig de heren J. H. Seppenwoolde en J. Leus- sink. De Voorzitter, de heer H. Jordaan opent de vergade ring en heet alle leden van harte welkom. 2a. Mededeling van de Directie: De Voorzitter zegt dat iedereen weet, dat we een personeelstekort hebben, wij hebben hier lang en breed over gesproken, maar het personeelsvraagstuk verbetert niet. Wij hebben dan ook de beslissing ge nomen om een gedeelte van de Spinnerij over te plaatsen naar Lokeren, waar indertijd bij de bouw op een Spinnerijafdeling is gerekend. Het is jammer, dat een gedeelte van de machines hier volkomen stil staan en wij kunnen deze toestand hier niet langer hand haven. Na deze „operatie", hebben wij hier nog altijd 81 mensen nodig. Wij hebben gisteren de Vakbonden en het Ministerie van Economische Zaken in Den Haag van deze aan gelegenheid op de hoogte gesteld en wij vonden het voor u prettig, dat u dit van ons hoorde voordat men aan deze verhuizing gaat beginnen. Voorts vraagt de Voorzitter of de leden misschien al iets meer weten wat betreft de werktijd van de C en D ploegen met St. Nikolaas, n.l. of er collectief ge stopt zal worden of niet. De leden weten hier nog niets van. We zullen dit laten rusten tot vlak voor St. Nikolaas- zoals oorspronkelijk ook afgesproken was. Verder deelt de Voorzitter nog mede, dat er met St. Nikolaas niet meer een kleine surprise gegeven zal worden, zoals andere jaren. Wij zijn van deze gewoon te afgestapt en willen in plaats hiervoor met Kerst een kleinigheid geven. Wij willen wel iets blijven doen, al moet men dit gebaar blijven zien als een attentie. De heer Wennemers meent ook dat het met Kerst ge makkelijker is om iets te vinden dan met St. Nikolaas, dit heeft al vele jaren problemen gegeven. 12

Het Anker | 1969 | | pagina 12