nemers kunnen dan koffie gaan drinken en hebben geen eigenlijke schaft. De heer Compagne zegt dat dit bij Ten Cate ook zo is, het is daar echter niet erg 'om 10 minuten bij de getouwen weg te lopen, omdat de getouwen veel langer lopen dan hier. Spreker zegt dat er een heel verschil is tussen jute- en katoen. In de katoen heeft men 48 en meer getouwen, doch deze zijn van automaten voorzien en lopen als ge volg daarvan veel langer dan de getouwen hier. Koffie- automaten zouden derhalve hier minder goed op hun plaats zijn. Daarom is hier 20 minuten zwevende schaft voordeliger voor de mensen. De heer Kochanowski brengt nog naar voren dat men in de Batchingkamer ook maar tot 80 B's uitbetaald krijgt, dit klopt dan volgens hem ook niet. De Voor zitter zegt dat hij gehoord heeft, dat wanneer een geroutineerd iemand in de Batchingkamer, die regel matig een hoge prestatie haalt van 80 - 88 B's per uur bij vrije arbeid ziek is, het zeer moeilijk is voor dit werk iemand te vinden die direct een gelijke pres tatie kan leveren. In de Batchingkamer is alleen een loonstop op de opener van 88 B's; e.e.a. is gedaan om de openers gezien de aard van het werk, tegen zich zelf te beschermen. De Voorzitter zegt dat men nu nog niet veel verder is gekomen wat betreft het voorstel voor de werktijd regeling; kan er een vergunning aangevraagd worden bij de Vakraad?, gaat de O.R. hiermede akkoord? De leden van de O.R. gaan met dit aanvragen akkoord. 2c. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. De Kleine Commissie is bij elkaar geweest, het ver slag van 7 augustus heeft men inmiddels ontvangen, hierover waren geen vragen. Het verslag van 4 sep tember moet nog komen. De heer Pavlicek zegt dat in deze vergadering ge praat is: 1. Over de lege weefbomen die buiten liggen in weer en wind en nat worden. Zolang er verf op zit, is er niets aan de hand; gevraagd wordt of oudere bo men zonder verf die buiten hebben gelegen eerst goed droog gemaakt worden en of zij dan eerst naar de Sterkerij gaan, anders veroorzaakt de roest op de schijven later (misschien eerst na 14 dagen) bij het afrollen draadbreuk. Wit-metalen boom schijven hebben weer het bezwaar dat zij niet sterk genoeg zijn (scheve of kromme schijven op de duur). 2. Heeft men hier een checking-list voor de contro leur die de weefgetouwen nagaat, zoals men die ook heeft bij vliegtuigen om te voorkomen, dat men iets vergeet te controleren? 3. Gevraagd wordt of b.v. bij een pensionering de gepensioneerde niet alleen door de Directie ont vangen kan worden, doch dat bij dit officiële af scheid van het bedrijf ook de afd. baas en b.v. 2 van de naaste medewerkers van de a.s. gepensio neerde uit zijn afdeling aanwezig zouden kunnen zijn. 4. Personeelsverloop; de laatste tijd zijn er verschil lende mensen met ontslag gegaan. Hoe komt dit? Er wordt bestudeerd wat men hier tegen kan doen. De Voorzitter vraagt of hier nog iets over te vragen is, daar niemand een op- of aanmerking heeft, gaat men verder met het volgende punt van de agenda. 2d. Rondvraag. De heer Seppenwoolde vraagt of er, bij het vaststel len van een datum voor een O.R.-vergadering en het uur ('s ochtends of 's middags), geen rekening gehou den kan worden met de werktijden van de heer Com- panje (E-ploeg). Indien deze juist de nachtploeg ge had heeft, dan zou men b.v. de O.R.-vergadering op een mddag of, indien niet zeer dringend de volgende week op een ochtend kunnen houden? De heer Leussink zegt dat er nog gesproken moet wor den over het punt op blz. 11 betreffende de mensen die van de dokter geen zwaar werk mogen doen, dit is in de vorige vergadering uitgesteld. De Voorzitter zegt dat dit punt in de voorvergadering besproken kan worden. De heer Torn zegt dat het niet de bedoeling is om de carenzdag uit het sociaal fonds te laten betalen. De heer Schippers zeg dat er gevraagd is om het uur loon van de mindervaliden te gaan verhogen. De heer Companje voegt hieraan toe dat hij vindt dat deze mensen ongeveer op hetzelfde loon moeten blijven. De heer Torn deelt mede dat ze een W.A.O.-uitke ring krijgen en dat er ongeveer een verschil van 20 "/o in kan zitten. De heer Beunk zegt dat in de spoelerij één groep op tarief is en een andere groep niet. Er zijn mensen met 40 dienstjaren die op tarief staan en anderen, jonge ren, die niet op tarief staan. Toegelicht wordt, dat 11

Het Anker | 1969 | | pagina 11