40 faar Op vrijdag 8 november j.l. was het 40 jaar geleden, dat de heer M. Pijffers als 14-jarige in dienst trad van de fa. ter Horst Co. en op de timmerkamer te werk gesteld werd. Na een leertijd werd de heer Pijffers al spoedig „n stoom" ingestuurd om allerlei reparaties te verrichten. Zo herinnert hij zich b.v. nog, dat tot een van zijn eerste zelfstandige taken behoorde, het repareren van klossengeleiders voor de spoel- machines waarbij hij tegelijkertijd enkele verbe teringen mocht aanbrengen uiteraard na hiervoor eerst het fiat van de baas gekregen te hebben. Na het vervullen van zijn militaire dienstplicht kwam de heer Pijffers in het bedrijf terug en werd onmiddellijk n.l. op 4 september 1934 op het loon- bureau, toendertijd het kantoortje van de heer Logman geplaatst en wel als tijdwaarnemer. In 1947 werd de heer Pijffers samen met de heer I Bronsvoort belast met de leiding van het loon- en tariefbureau, welke funktie hij nog steeds vervuld. Op deze vrijdag nu, 8 november 1968, was de heer Pijffers met zijn vrouw door de Directie uitgeno digd om op het kantoor te willen komen teneinde hem met zijn 40-jarig jubileum te kunnen hul digen. Namens de Directie sprak de heer A. H. ter Horst de jubilaris toe waarbij hij zijn waardering uit sprak over hetgeen de heer Pijffers gedurende deze afgelopen 40 jaar voor het bedrijf had ge presteerd. Na het overhandigen van de traditio nele enveloppe en het opspelden van het „Anker - insigne met gouden kroontje voor 40 jarige dienst, dankte de heer Ter Horst ook Mevr. Pijffers voor haar bijdrage aan het tot stand komen van dit jubileum en bood haar als blijk van waardering een ruiker bloemen aan. Na een gezellig samenzijn, waarbij diverse oude voorvallen druk werden besproken, dankte de ju bilaris met enkele welgekozen woorden voor de ontvangst en de waarderende woorden tot hem en zijn vrouw gericht en nam afscheid van de Directie. Na nog even het Loonbureau bezocht te hebben waarbij het echtpaar door de collega's werd ge feliciteerd en waarbij onder veel hilariteit een „passend" geschenk werd aangeboden, verlieten de heer en mevrouw Pijffers het kantoor om thuis deze heuglijke dag te midden van familie, vrien den en kennissen verder te vieren. Deze foto toont een belangrijk moment in het leven van de heer Pijffers, n.l. het opspelden van het „An- ker-"insigne. 9

Het Anker | 1968 | | pagina 9